Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta RP, poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Duda, zagłosował przeciwko przyjęciu rezolucji o uznaniu państwa palestyńskiego. Rezolucji tej nie poparł żaden z posłów PiS.

Przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego głosowali: Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP), Anna Fotyga (b. szefowa polskiego MSZ), Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski. Wstrzymali się od głosu: Beata Gosiewska, Marek Gróbarczyk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Stanisław Ożóg, Bolesław Piecha, Kazimierz Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska, Janusz Wojciechowski.

Według Zdzisława Krasnodębskiego z PiS tragiczne doświadczenie Holocaustu, dokonanego przez Niemców głównie na ziemiach polskich, w wyjątkowy sposób uwrażliwia Polaków na kwestię bezpieczeństwa narodu żydowskiego – czytamy na stronie Izrael.org.il. „Przedwczesne uznanie państwa palestyńskiego nie służy dobrze temu bezpieczeństwu” – argumentował Krasnodębski.

Rezolucja, która została przygotowana wspólnie przez pięć grup politycznych, została przyjęta przez Parlament 498 głosami, przy 88 glosach przeciwnych i 111 wstrzymujących.

izrael.org.il / Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. votum_separatum
    votum_separatum :

    Można patrzeć na to z dwóch stron. O ile mielibyśmy Polaków i patriotów u sterów władzy można by swobodnie głosować za niepodległością Palestyny. To tylko przyspieszyłoby upadek tworu syjonistycznego. W ten czas należałoby się zabezpieczyć przed przyjmowaniem uchodźców z tego państwa. Niestety tak nie jest. Z drugiej strony widać po prostu, że PIS to partia prożydowska, a wybór dokonany przez jej członków i sympatyków nie jest podyktowany zdrowym rozsądkiem, czy elementarnym poczuciem sprawiedliwości (czym jest wolność Palestyńczyków) a po prostu skundlonym uzależnieniem od żydowstwa które trzyma „elity” polityczne w Polsce za pysk. Wtyd sie przyznać, że mniej więcej do 2012 r. byłem zwolennikiem tej partii…