Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta RP, poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Duda, zagłosował przeciwko przyjęciu rezolucji o uznaniu państwa palestyńskiego. Rezolucji tej nie poparł żaden z posłów PiS.

Przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego głosowali: Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP), Anna Fotyga (b. szefowa polskiego MSZ), Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski. Wstrzymali się od głosu: Beata Gosiewska, Marek Gróbarczyk, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Stanisław Ożóg, Bolesław Piecha, Kazimierz Michał Ujazdowski, Jadwiga Wiśniewska, Janusz Wojciechowski.Według Zdzisława Krasnodębskiego z PiS tragiczne doświadczenie Holocaustu, dokonanego przez Niemców głównie na ziemiach polskich, w wyjątkowy sposób uwrażliwia Polaków na kwestię bezpieczeństwa narodu żydowskiego – czytamy na stronie Izrael.org.il. „Przedwczesne uznanie państwa palestyńskiego nie służy dobrze temu bezpieczeństwu” – argumentował Krasnodębski.

Rezolucja, która została przygotowana wspólnie przez pięć grup politycznych, została przyjęta przez Parlament 498 głosami, przy 88 glosach przeciwnych i 111 wstrzymujących.

izrael.org.il / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. votum_separatum :

    Można patrzeć na to z dwóch stron. O ile mielibyśmy Polaków i patriotów u sterów władzy można by swobodnie głosować za niepodległością Palestyny. To tylko przyspieszyłoby upadek tworu syjonistycznego. W ten czas należałoby się zabezpieczyć przed przyjmowaniem uchodźców z tego państwa. Niestety tak nie jest. Z drugiej strony widać po prostu, że PIS to partia prożydowska, a wybór dokonany przez jej członków i sympatyków nie jest podyktowany zdrowym rozsądkiem, czy elementarnym poczuciem sprawiedliwości (czym jest wolność Palestyńczyków) a po prostu skundlonym uzależnieniem od żydowstwa które trzyma „elity” polityczne w Polsce za pysk. Wtyd sie przyznać, że mniej więcej do 2012 r. byłem zwolennikiem tej partii…