Kanadyjscy specjalsi wsparli Kurdów w walce z ISIS

Kanadyjscy operatorzy wojsk specjalnych wsparli kurdyjskich bojowników w walce z ofensywą tzw. Państwa Islamskiego.

Kanadyjski resort obrony podczas konferencji prasowej w dniu 17 grudnia 2015r. przekazał informację o całodziennych walkach kurdyjskich peszmergów z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego (ISIS/ arab. „Daesh”) podczas których obronę kurdów wspierali żołnierze kanadyjscy.
Generał Charles Lamarre uczestniczący w konferencji stwierdził, że działania bojówek Daesh były „skoncentrowane i dobrze skoordynowane”. Uderzenie ISIS miało miejsce w środę w rejonie którym działania przeprowadzali kurdowie oraz byli obecni kanadyjczycy. Atak islamskich terrorystów wspierany był ogniem artylerii oraz atakami samochodów przewożących improwizowane ładunki wybuchowe, a skierowany na linie obronne peszmergów.
Żołnierze kanadyjscy obecni na miejscu w większości wchodzili w skład Joint Task Force 2 (JTF2), jednostki specjalnej której zadania skupiają się na walce z terroryzmem.

defence24.pl/ kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz