Na liście objętych sankcjami pojawił się wicepremier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Rogozin, a także Siergiej Aksenow i Władimir Konstantinow.

Kanada dziś wprowadziła sankcje wobec siedmiorga rosyjskich i trójki krymskich urzędników, którzy zdaniem władz w Ottawie „ponoszą polityczną odpowiedzialność za kryzys” na Ukrainie.

Sankcje obejmuja zakaz wjazdu na terytorium Kanady i zamrożenie aktywów, jeśli takie się pojawią, podaje „Interfaks”.

Na liście objętych sankcjami, którą ogłosił w swoim oświadczeniu premier Kanady Stephen Harper, pojawił się wicepremier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Rogozin. Na liście znaleźli się także premier Krymu Siergiej Aksenow i marszałek krymskiego parlamentu Władimir Konstantinow.

Wczesniej sankcje wobec niektórych urzędników ogłosiły Stany Zjednoczone. Wśród nich znaleźli się oprócz Rogozina także Władysław Surkow, Siergiej Glazew, Leonid Sluckij, Andriej Kliszas, Elena Mizulina, Siergiej Aksenow, Władimir Konstantinow, Wiktor Miedwiedczuk i Wiktor Janukowycz.

W poniedziałek rada Unii Europejskiej potwierdzil sankcje dla 21 osób odpowiedzialnych, w ocenie Uni Europejskiej, za kryzys na Ukrianie. Na liście UE znalazło się 8 krymskich polityków, 10 deputowanych rosyjskiej Dumy i członków Rady Federacji oraz troje wysoko postwionych dowodców wojskowych.

unian.net/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz