Kanada: To nie czas na wysyłanie instruktorów na Ukrainę

Minister obrony Kanady Bill Blair uważa, że ​​nie powstały jeszcze sprzyjające okoliczności dla powrotu instruktorów wojskowych z krajów zachodnich na Ukrainę.

Jak poinformował portal Toronto Star, minister obrony Kanady Bill Blair uważa, że ​​nie powstały jeszcze sprzyjające okoliczności dla powrotu instruktorów wojskowych z krajów zachodnich na Ukrainę. Opowiedział o tym dziennikarzom na konferencji prasowej 17 czerwca.

Blair zauważył, że sojusznicy dyskutowali na temat misji NATO, która przewiduje wzmocnienie ćwiczeń ukraińskiej armii.

„Moim zdaniem w tej chwili okoliczności dla rozmieszczenia kanadyjskich instruktorów na Ukrainie nie są sprzyjające. Myślę, że istnieje obecnie bardzo zrozumiała obawa o rozszerzenie misji szkoleniowej na Ukrainie” – dodał.

Kanada wycofała swoich instruktorów z Ukrainy przed inwazją Rosji na pełną skalę w lutym 2022 r. Obecnie działają w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Przypomnijmy, że Kanada zezwala Ukrainie na użycie przekazanej broni do uderzenia na terytorium Rosji. ​​Kanada nigdy nie wprowadziła żadnych ograniczeń na terytorium, na którym można użyć przekazanej broni.

Ponadto przekonywała, że ​​obecnie w Rosji nie ma czerwonych linii, które mogłyby uniemożliwić wykorzystanie przekazanej broni do uzasadnionej obrony terytorium Ukrainy.

„A Kanada nie ma żadnych warunków wykorzystania przekazanej Ukrainie broni, dlatego będziemy kontynuować współpracę z ukraińskimi siłami zbrojnymi” – powiedział minister.

Kresy.pl/Toronto Star

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply