Czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow oświadczył, że 70 tys. czeczeńskich bojowników jest gotowych dołączyć do 10 tys. Czeczenów walczących obecnie na obszarze Ukrainy.

„Podczas naszego wystąpienia [podczas uroczystego ustawienia sił czeczeńskich w Groznym na początku wojny – red.] zdecydowanie odrzuciliśmy europejskie wartości antyreligijne i mizantropijne i wyraziliśmy gotowość do pokonania satanistów i ich sługusów w dowolnej części świata. Łącznie 10 tys. czeczeńskich bojowników już zaangażowało się w ten szlachetny czyn, w razie potrzeby 70 tys. jest gotowych do nich dołączyć” – przekazał Kadyrow na swoim kanale na Telegramie.

Stwierdził, że Czeczeńscy wyrazili swoje poparcie dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

„To konsolidacja społeczeństwa, o której marzył nasz pierwszy prezydent, Bohater Rosji Achmat Kadyrow i której państwo potrzebuje. Jedność, duchowość i posłuszeństwo Wszechmogącemu Allahowi – to wartości, za które zginęli nasi przodkowie. Jesteśmy gotowi powtórzyć ich czyny” – powiedział Kadyrow.

Wcześniej Kadyrow mówił, że obecnie na Ukrainie walczy około 10 tys. Czeczeńców.

Jak informowaliśmy w środę, przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin awansował go do stopnia generała pułkownika

W drugiej połowie września br. Kadyrow na spotkaniu z dowództwem operacyjnym „specjalnej operacji wojskowej” miał ogłosić, że w republice nie zostanie przeprowadzona mobilizacja. Wyjaśnił, że w czasie wojny na Ukrainie republika „przekroczyła plan”.

W walkach w czasie wojny  na Ukrainie miało wziąć udział łącznie 20 tys. Czeczenów, powiedział Kadyrow. Czeczenia przekroczyła „plan minimum” o 254%, stwierdził. Nie sprecyzowano, o jaki plan chodzi, przez kogo i w jaki sposób został zatwierdzony.

Kresy.pl / tass.com

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Naczelny dowódca wojsk ukraińskich pozuje do zdjęcia z bransoletką, na której znajduje się swastyka. Ukraińcy twierdzą, że faszystami są Rosjanie, podobnie twierdzi “demokratyczny” zachód. Wcześniej na stronie Zełenskiego znajdowało się zdjęcie azowca ze swastyką. Jak długo jeszcze zachód będzie tolerował faszyzm na Ukrainie?