9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. uri
    uri :

    Bokiem Tuskowi wyjdzie “normalizacja” stosunków z Rosją (choć można to dosadniej określić “włażeniem do d … y”). Przypominam sobie, jak po katastrofie smoleńskiej Tusk z Putinem się obściskiwali, głośno łkając i łzy roniąc. Miałem wtedy nieodparte wrażenie, że chichrają, śmiechu z radości powstrzymać nie mogą. Pomimo łez mieli takie radosne oczka. Ale może to mój subiektywny odbiór ….

  2. ems
    ems :

    1. Jeżeli mamy pomóc Ukrainie to oczekuję jakiś konstruktywnych propozycji ze strony Kijowa.
    2. Jak Ukraińcy chcą rozwiązać problemy Polaków na Ukrainie ? polskie szkolnictwo, media, zwrot majątku itd

    http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ks-isakowicz-zaleski-komentuje-odmowe-zwrotu-kosciola-sw-marii-magdaleny-we-lwowie-na-nic-zdalo-sie-polskie-poparcie-dla-majdanu-w-kijowie

    Nie widzę dobrej woli ze strony Kijowa by rozwiązać problemy w stosunkach między naszymi narodami.

        • tagore
          tagore :

          Sprawa jest dużo poważniejsza niż w wypadku Litwy ale kształtuje się na naszych oczach i wiele
          się może zdarzyć. W zasadzie wszystko zależy od Putina ,to jego decyzje kształtują w znacznej części
          sytuację Ukrainy i niestety Polski w tym konflikcie.

          tagore

          • ems
            ems :

            Polska jest dla Putina nietykalna. Jesteśmy dobrze umocowani w NATO. Jakikolwiek akt agresji wobec naszego kraju to powtórka z 1.09.39r. Tego Putin nie chce. Inna jest sytuacja Ukrainy. Zachód nie będzie walczył za Kijów. Nie przy pomocy czołgów i samolotów. Owszem : noty dyplomatyczne, ograniczone sankcje gospodarcze. Jak najbardziej ale nic więcej. Prawdziwego asa w rękawie trzyma Rosja. Dzisiaj jestem przekonany że to polityka wewnętrzna zadecyduje o tym co Putin zrobi. Na razie poparcie wyborców mu rośnie. Ma sukces.

          • jaroslaus
            jaroslaus :

            widzę, że polscy murzyni wciąż tańczą, klaszczą i śpiewają. “Wiesz, że sojusz polsko-amerykański jest nic nie warty. Jest szkodliwy, bo daje poczucie bezpieczeństwa. (…) Bullshit, skonfliktujemy się z Niemcami, Francuzami… Bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską ocenę. Taka murzyńskość…” Sikorski do Rothfelda. O przepraszam – “Rostowskiego”