Prezydent USA Joe Biden przyjął zaproszenie Prezydentów Polski i Rumunii i weźmie udział, poprzez łącze wideo, w spotkaniu Prezydentów państw wschodniej flanki NATO – napisał w niedzielę wieczorem na Twitterze szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.

Prezydent USA Joe Biden przyjął zaproszenie prezydentów Polski oraz Rumunii i weźmie w poniedziałek udział w szczycie przywódców Bukareszteńskiej Dziewiątki.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

731 PLN    (3.32%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zobacz także: Media: szczyt Biden-Putin w połowie czerwca

Biały Dom poinformował, że prezydent Biden będzie rozmawiał z liderami państw wschodniej flanki NATO. Podkreślono, że „wezwie do bliższej współpracy z sojusznikami w Europie Środkowej oraz regionie Morza Bałtyckiego i Morza Czarnego w kwestii zakresu globalnych wyzwań” – cytuje PAP.

Prezydenci Andrzej Duda i Klaus Iohannis zwrócili się w marcu we wspólnym liście do prezydenta USA z zaproszeniem do wzięcia udziału w spotkaniu.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda złożył oficjalną wizytę w Rumunii. Weźmie udział w debacie szefów państw Bukareszteńskiej Dziewiątki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Szczyt B-9 będzie okazją do wypracowania wspólnego stanowiska grupy państw wschodniej flanki NATO na czerwcowy szczyt Sojuszu, pierwszy z udziałem prezydenta USA Joe Bidena” – poinformował szef BBN Paweł Soloch.

Zobacz także: Biden zaproponował Putinowi spotkanie na szczycie USA-Rosja

pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz