W nocy zaczął obowiązywać rozejm między Hamasem a Izraelem. Mimo to na terenie meczetu Al-Aksa doszło do starć między Palestyńczykami a izraelską policją.

Jak informowaliśmy, w czwartek Izrael i Hamas z udziałem Egiptu w roli mediatora uzgodniły „wzajemne i jednoczesne” zawieszenie broni w Strefie Gazy. Porozumienie weszło w życie o godzinie 2:00 w piątek czasu lokalnego. Obie strony mówią o sukcesie.

Po piątkowych modlitwach w meczecie Al-Aksa grupa kilkuset Palestyńczyków zorganizowała demonstrację w celu uczczenia zawieszenia broni. Nad tłumem powiewały flagi Palestyny i Hamasu.

Nie jest jasne, co doprowadziło do konfrontacji. Palestyńczycy rzucali w policję kamieniami, funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Meczet Al-Aksa, jedna z najważniejszych świątyń muzułmańskich na świecie, położony jest na Wzgórzu Świątynnym, które jest również świętym miejscem dla żydów. Gwałtowne starcia na jego terenie były jedną z przyczyn wybuchu 10 maja konfliktu, który przerwało piątkowe zawieszenie broni.

Kresy.pl / middleeastmonitor.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz