Wczoraj późnym wieczorem od strzałów w głowę zginął Umarali Kuwwatow lider opozycyjnej Grupy-24″. Do zamachu doszło w stambulskiej dzielnicy Fatih.

Kuwwatow był niegdyś biznesmenem branży naftowej, szefem prywatnych przedsiębiorstw „Faroz” – przysyłającego produkty ropopochodne między Tadżykistanem i Afganistanem i „Todżiron”. Był też krytykiem prezydenta Emomali Rahmona rządzącego Tadżykistanem jako prezydent od 1994 roku (od 1992 jako przewodniczący parlamentu). Ponieważ lokalne organa ścigania postawiły Kuwwatowowi szereg zarzutów w zakresie przestępstw gospodarczych, w tym z czasów jego współpracy biznesowej z córką prezydenta, Kuwwatow uciekł do Dubaju. Tam jednak został aresztowany w styczniu 2013 r. ze względu na to, że Tadżykistan wystąpił do Zjednoczonych Emiratów Arabskich o ekstradycję. Ostatecznie wydany nie został i wyjechał do Turcji. Tam w dniu wczorajszym dosięgnął go zamachowiec. „Grupa-24” jest w Tadżykistanie nielegalna.france24.com/kresy.pl

Jeden z liderów tadżyckiej opozycji zastrzelony w Stambule
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz