Niewolnictwo i handel kobietami są jest jednym ze stałych elementów funkcjonowania Państwa Islamskiego. Według szacunków przetrzymuje ono 3-5 tys. kobiet, głównie jazydek. Są sprzedawane dla pieniędzy, przekazywane jako nagroda lub wymieniane na broń.

Cały proceder miał się zacząć około roku temu, gdy dżihadyści zajęli obszary zamieszkałe przez Jazydów w północno-zachodnim Iraku. Traktują ich jak heretyków: mężczyźni najczęściej są mordowani, a kobiety stają się niewolnicami. Niektórym udaje się uciec.

Handel Jazydkami jest bardzo sprawnie zorganizowany. Powstała w tym celu cała sieć logistyczna: „magazyny”, transport autobusowy wiozący kobiety do handlarzy, wystawiane są również akty sprzedaży.

Jednej z niewolnic wyjaśniono, że „każda schwytana kobieta stanie się muzułmanką, jeśli zgwałci ją dziesięciu bojowników”.Chodzi o „ibadah”, czyli seryjne gwałty określane jako „wielbienie Allaha”.

Inna opowiadała dziennikarce TVN24, jak islamiści wybierają kobiety:

„Oglądają brzuch, piersi, zęby… Zatrudniają nawet własnych ginekologów, którzy mają sprawdzać, czy dziewczyny są dziewicami. Ciężarne są zmuszane do aborcji, by mogły trafić na rynek niewolników”.

Tvn24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    wepwawet :

    To jest genialne w swej prostocie – zgwałcona przez 10 bojców staje się muzułmanką, już rozumiem czemu uchodźcy to młodzi mężczyźni skorzy do gwałtów, oni chcą przysporzyć prorokowi Muhammadowi więcej wyznawczyń w Europie. —— Swoją drogą to pokazuje straszliwe zakłamanie zachodu – tyle się mówi o prawach człowieka, ma prawo do tego i tamtego, ba nawet do wyboru płci, a z drugiej strony wspierają IS którego bojcy z radością i błogosławieństwem proroka i US’a oddają się gwałtom i uprawianiu niewolnictwa… gdzie są te słynne prawa człowieka?