„W dniu 30 lipca 2020 r. strona japońska poinformowała o zniesieniu zakazu eksportu w odniesieniu do mięsa drobiowego, produktów z mięsa drobiowego oraz jaj i ich przetworów na rynek japoński” – poinformował w czwartek Główny Inspektorat Weterynarii.

Strona japońska poinformowała 30 lipca o zniesieniu zakazu eksportu z Polski mięsa drobiowego, produktów z mięsa drobiowego oraz jaj i ich przetworów na rynek japoński.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„W wyniku starań Głównego Lekarza Weterynarii i polskiej placówki dyplomatycznej w Tokio, w dniu 30 lipca 2020 r. właściwa służba Japonii poinformowała o zniesieniu ograniczeń eksportowych wprowadzonych z uwagi na wystąpienie ognisk HPAI (grypy ptaków, przypis red.) w Polsce” – czytamy w komunikacie.

Zniesienie ograniczeń powoduje, że do Japonii mogą być eksportowane mięso drobiowe oraz produkty z mięsa drobiowego ze zwierząt poddanych ubojowi w dniu 30 lipca 2020 r. i później, a także jaja zniesione w dniu 30 lipca 2020 r. Dodatkowo, eksportowane mogą być także pozyskane z nich produkty.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Polska Agencja Prasowa (PAP) przypomina, że wcześniej, w czerwcu, o zniesieniu części restrykcji w kwestii importu drobiu z Polski w związku z wystąpieniem ptasiej grypy poinformowały Singapur, Armenia i Hongkong.

Polska jest w Unii Europejskiej szóstym, co do wielkości, producentem jaj. Na około 570 tys. ton szacuje się roczną produkcję, przeznaczonych do konsumpcji, jaj w naszym kraju. Około 65 – 70 proc. z nich jest przeznaczonych na rynek krajowy, reszta trafia na eksport.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W maju Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz informowała, że na skutek epidemii koronawirusa odnotowano spadek eksportu polskiego mięsa drobiowego. Jego wywóz zmniejszył się w marcu o ok. 12 proc. w stosunku do marca 2019 roku.

Zobacz także: Węgry apelują do KE o ograniczenie importu drobiu z krajów trzecich

wetgiv.gov.pl / twitter.com / pap / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz