Japońskie środki masowego przekazu twierdzą, że rząd w Tokio już przygotowuje się do przeniesienia letnich Igrzysk Olimpijskich jakie miały się odbyć w roku bieżącym.

Powołując się na japońską gazetę “Sankei” agencja informacyjna Reutera twierdzi, że władze Japonii chcą przeniesienia igrzysk co najmniej o rok.  Minister Japonii Shhinzo Abe ma zaproponować to w czasie rozmowy telefonicznej z szefem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem. Reuters cytuje też poniedziałkową wypowiedź Dicka Pounda, byłego członka zarządu MKOL o tym, że Komitet popiera pomysł przeniesienia terminu igrzysk letnich.

Komitety olimpijskie Australii i Kanady już zapowiedziały, że nie wyślą swoich sportowców na olimpiadę jeśli zostanie ona przeprowadzona w roku bieżącym. Nieco mniej kategoryczne stanowisko wyraził komitet olimpijski USA, który – “Nasz najważniejszy wniosek z tej szerokiej odpowiedzi sportowców jest taki, że nawet jeśli obecne znaczące problemy zdrowotne mogą zostać złagodzone do późnego lata, ogromnych zakłóceń w środowisku treningowym, kontroli antydopingowej i procesu kwalifikacji nie można skorygować w zadowalający sposób” – napisał w poniedziałkowym oświadczeniu.

Podobne stanowisko zajął już olimpijski związek Nowej Zelandii – “W pełni popieramy obecne kroki, aby odłożyć Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie. Tę decyzję należy szybko podjąć, aby zapewnić sportowcom, trenerom i personelowi pomocniczemu pewność, co pozwoli im skupić się na swoim stanie w tym krytycznym momencie, a także zresetować i ponownie skalibrować [treningi] przed [olimpiadą w] Tokio”.

Światowe stowarzyszenie związków lekkoatletycznych już podjęło decyzję o przeniesieniu na przyszły rok zaplanowanych na sierpień Mistrzostw Świata w tych dyscyplinach, jakie miały odbyć się w Eugene w USA.

Jak podał Reuters we wtorek rano było już 377 tys. przypadków zakażenia koronawirusem w 194 państwach i terytoriach. Liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 16,5 tys.

Czytaj także: W Wielkiej Brytanii wprowadzono generalną kwarantannę

reuters.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply