Japońskie środki masowego przekazu twierdzą, że rząd w Tokio już przygotowuje się do przeniesienia letnich Igrzysk Olimpijskich jakie miały się odbyć w roku bieżącym.

Powołując się na japońską gazetę „Sankei” agencja informacyjna Reutera twierdzi, że władze Japonii chcą przeniesienia igrzysk co najmniej o rok.  Minister Japonii Shhinzo Abe ma zaproponować to w czasie rozmowy telefonicznej z szefem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem. Reuters cytuje też poniedziałkową wypowiedź Dicka Pounda, byłego członka zarządu MKOL o tym, że Komitet popiera pomysł przeniesienia terminu igrzysk letnich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Komitety olimpijskie Australii i Kanady już zapowiedziały, że nie wyślą swoich sportowców na olimpiadę jeśli zostanie ona przeprowadzona w roku bieżącym. Nieco mniej kategoryczne stanowisko wyraził komitet olimpijski USA, który – „Nasz najważniejszy wniosek z tej szerokiej odpowiedzi sportowców jest taki, że nawet jeśli obecne znaczące problemy zdrowotne mogą zostać złagodzone do późnego lata, ogromnych zakłóceń w środowisku treningowym, kontroli antydopingowej i procesu kwalifikacji nie można skorygować w zadowalający sposób” – napisał w poniedziałkowym oświadczeniu.

Podobne stanowisko zajął już olimpijski związek Nowej Zelandii – „W pełni popieramy obecne kroki, aby odłożyć Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie. Tę decyzję należy szybko podjąć, aby zapewnić sportowcom, trenerom i personelowi pomocniczemu pewność, co pozwoli im skupić się na swoim stanie w tym krytycznym momencie, a także zresetować i ponownie skalibrować [treningi] przed [olimpiadą w] Tokio”.

Światowe stowarzyszenie związków lekkoatletycznych już podjęło decyzję o przeniesieniu na przyszły rok zaplanowanych na sierpień Mistrzostw Świata w tych dyscyplinach, jakie miały odbyć się w Eugene w USA.

Jak podał Reuters we wtorek rano było już 377 tys. przypadków zakażenia koronawirusem w 194 państwach i terytoriach. Liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 16,5 tys.

Czytaj także: W Wielkiej Brytanii wprowadzono generalną kwarantannę

reuters.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz