Ukraiński premier przedstawiając swoją wizję historii dodał także, że Ukraina była wśród założycieli Organizacji Narodów Zjednoczonych.

„Usiłowania Federacji Rosyjskiej by pisać historię na nowo, prywatyzować zwycięstwo w drugiej wojnie światowej i przywłaszczyć świętą i historyczną walkę z nazizmem powinny być przecięte. Ukraina jest państwem-zwycięzcą drugiej wojny światowej. Ukraina jest założycielem Organizacji Narodów Zjednoczonych” – powiedział Arsenij Jaceniuk

W istocie Ukriańcy, jako obywatele ZSRR walczyli w ramach Armii Czerwonej, zaś wśród założycieli ONZ była Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka, obok Białoruskiej SRR, radzieckie przywództwo wolało mieć bowiem trzy delegacje zamiast jednej. Niemniej powołując się na sowieckie struktury Jaceniuk stanął w sprzeczności z uchwałami dekomunizacyjnymi, które je potępiły.

mk.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  horodenka :

  JACENIUK. TY CHYBA SZALEJU SIĘ NAJADLEŚ. PRZECIEŻ TWOI POBRATYMCY WALCZYLI W SZEREGACH ARMII NIEMIECKIEJ. TWÓJ PRZODEK P.DIACZENKO WRAZ Z NIEMCAMI MORDOWAL POWSTAŃCÓW WARSZAWY, TY TAK ZNASZ HISTORIĘ II WOJNY ŚWIATOWEJ JAK NASZ MINISTER SPRAW ZAGRANICZNYCH SCHETNA. PO PROSTU NIE WIECIE CO MÓWICIE. UKRAINA W II WOJNIE ŚWIATOWEJ TYM SIĘ WSLAWILA ŻE MORDOWALA BEZBRONNYCH. CHLOPIE OPAMIĘTAJ SIĘ CO MÓWISZ.

 2. Avatar
  horodenka :

  JACENIUK. JAKA ZNOWU UKRAINA ZWYCIĘŻCĄ .CHLOPIE CO TY PIEPRZYSZ? PRZECIEŻ UKRAINY NIGDY NIE BYLO NA MAPIE ŚWIATA. NIGDYY NIE BYLA PAŃSTWEM.UKRAINĘ STWORZYL LENIN Z STALINEM W 1918R., KTÓRĄ SOBIE PODPORZĄDKOWALI.UKRAINA POWSTALA W 1992r.JAKO NIEZALEŻNE I WOLNE PAŃSTWO. I OD 1992r DO 2014 r TJ. PRZEZ 22LATA ZNISZCZYLI SWÓJ KRAJ I ZDEMOLOWALI. ROZKRADALI BEZ PAMIĘCI. A TERAZ WOLAJĄ POMOCY.

  • Avatar
   zan :

   Szkoda, że jak zwykle w takich przypadkach rzecz sprowadza się wyłącznie do kwestii historyczno-symbolicznych. Przecież ktoś mógłby powiedziec. OK, trudno, ale przecież z flagami UPA oni walczą o demokrację z rosyjskim agresorem, a wobec Polaków deklarują sympatię. Tymczasem neobanderowcy UDOWODNILI, że są w stanie zabijać bezbronnych ludzi. TERAZ. Udowodnili, że są niezrównoważeni, niepoczytalni. W chwilach złości pokazują, że jednak nas nie kochają…. Dopiero to w połączeniu z jawnym kultem UPA stanowi mieszankę wybuchową. A jak dodamy jeszcze dokrtynę Brzezińskiego czyli ŚWIADOME podpalanie regionu przez USA oraz ślepą proamerykańskość reżimu okupującego Polskę, to wychodzi, że jesteśmy w czarnej d, bo nawet stada obse..ńców wsparte odpowiednio przez USA mogą być dla nas groźne.

 3. Avatar
  horodenka :

  JACENIUK. CHLOPIE UKRAI/NSKI. CZY TY SIĘ SZALEJU NAJADLEŚ? CO TY BREDZISZ? PRZECIEŻ UKRAINA NIGDY NIE ISTNIALA JAKO PAŃSTWO.NIGDY NIE BYLA NA MAPIE EUROPY. TO BYL SZTUCZNY TWÓR , KTÓRY STWORZYL LENIN ZE STALINEM W 1918r.JAKO REPUBLIKA PODLEGAJĄCA MOSKWIE. NIGDY NIE BYLA SAMODZIELNA. DOPIERO POWSTALA W 1992r.I PRZEZ 22 LATA SAMA SIEBIE ROZKRADLA , ZNISZCZYLA ,I ZDEMOLOWALA. NIE UMIALA USZANOWAĆ SWOJEJ WOLNOŚCI..SZANUJĘ TWOJE WYKSZTALCENIE, ALE Z HISTORII STAWIAM CIĘ NA RÓWNI Z SCHETYNĄ