Juwal Steinitz, izraelski minister energii, powiedział w poniedziałek, że Syria poniesie konsekwencje goszczenia na swoim terytorium sił irańskich.

Jak powiedział Steinitz, „Niedopuszczalne jest to, że Asad siedzi cicho w swoim pałacu i odbudowuje swój reżim, pozwalając jednocześnie, by Syria stała się bazą do ataków na Izrael”.

Według Steinitza, Izrael jest gotów „wyeliminować” Asada jeśli będzie dalsze przyzwolenie na operowanie sił irańskich w Syrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W podobnym tonie wypowiedział się wczoraj premier Izraela Benjamin Netanjahu. Podczas niedzielnego posiedzenia rządu, Netanjahu zapowiedział, że jest zdeterminowany „do zatrzymania agresji Iranu, nawet nawet jeśli oznaczałoby to konflikt zbrojny”. Szef izraelskiego rządu stwierdzi, że Iran dostarcza do Syrii zaawansowane systemy uzbrojenia, aby zaatakować nas (Izrael) na polu bitwy i na froncie wewnętrznym. Ostatnio miały miejsce dwa ataki przeprowadzone przez izraelskie lotnictwo na cele wojskowe w Syrii, gdzie uderzono w bazy, do których miał trafić irański sprzęt wojskowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izraelski minister obrony grozi Iranowi

Kresy.pl / Haaretz
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz