W Syrii w wyniku ataku lotniczego wojsk Izraela zginął Samir Kantar- jeden z najbardziej znanych I okrutnych bojowników Hezbollahu.

Kantar zginął w okolicy stolicy kraju, walczył tam razem z żołnierzami swojej organizacji i armii syryjskiej przeciwko terrorystom i tak zwanej opozycji. Prócz Kantara zginęło jeszcze 8 Libańczyków.

Samir Kantar spędził wiele lat w izraelskich więzieniach w związku z morderstwami, które miał rzekomo popełnić. Zamknięto go w 1979 roku a dopiero w 2008 wymieniono go za ciała dwóch izraelskich żołnierzy zabitych przez Hezbollah. Minister Yuval Steinitz powiedział, że jeżeli coś mu się stało, to żadnemu cywilizowanemu człowiekowi nie powinno być przykro.

AFP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz