Minimum socjalne na Ukrainie wynosi 1378 hrywien czyli 57 dolarów miesięcznie. Dla niepełnosprawnych minimum wynosi 1074 hrywny czyli 45 dolarów.

Służby podległe ukraińskiemu ministerstwu sprawiedliwości wszczęły śledztwo w sprawie nie wykonanie przez władze wyroku sądu w sprawie zmiany poziomu minimum socjalnego na Ukrainie, podejrzewa się także, że władze fałszuje dokumenty w tej kwestii.

Inicjator śledztwa- Stanisław Batrin twierdzi, że władza musi jeszcze raz ustalić minimum socjalne na Ukrainie biorąc pod uwagę wzrost cen wszystkich najważniejszych produktów i usług. Batrin chce by minimum socjalne wzrosło do co najmniej 7 tysięcy hrywien. Według Batrina rząd postąpił niewłaściwie zaskarżając decyzje sądu o zmianie minimum socjalnego do naczelnego Sądu Administracyjnego. Władze Ukrainy nie chcą wprowadzać zmian ponieważ może to pociągnąć za sobą gigantyczne koszty włączając w to zmianę płacy minimalnej i podwyżkę zasiłków.

TASS/KRESY.PL




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz