Izrael oczekuje, że Rosja potępi atak rakietowy Iranu, powiedziała ambasador Izraela w Rosji Simona Halperin.

W rozmowie z Ria Nowosti, ambasador Izraela w Rosji Simona Halperin powiedziała, że jej kraj oczekuje, że Rosja potępi atak rakietowy Iranu na Izrael. “Oczekujemy, że nasi rosyjscy koledzy potępią bezprecedensowy irański atak na terytorium Izraela, a także mamy nadzieję, że Rosja przeciwstawi się irańskim próbom destabilizacji regionu” – powiedziała ambasador.

Według niej „rosyjscy koledzy dość dobrze zdają sobie sprawę z charakteru irańskiego ataku”, m.in. dlatego, że “dzięki nowoczesnej technologii każdy mógł monitorować, co dzieje się w Internecie”.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w odpowiedzi na wezwanie ambasador Izraela w Rosji zauważyła, że nie pamięta potępienia przez stronę izraelską ataków Kijowa na terytorium Federacji Rosyjskiej.

“Simona, przypomnij mi, kiedy Izrael potępił przynajmniej jeden atak reżimu kijowskiego na rosyjskie regiony? Nie pamiętam? Ale pamiętam regularne oświadczenia izraelskich urzędników popierające działania Zełenskiego” – napisała na kanale Telegram.

W sobotę późnym wieczorem Iran rozpoczął uderzenie odwetowe, wymierzone przeciwko Izraelowi. Skonfliktowane strony szacują, że w nocy z soboty na niedzielę, przeciwko Izraelowi wystrzelono łącznie około 300 rakiet i dronów.

Kresy.pl/Ria Nowosti

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply