Izrael i Grecja podpisały umowę obronną o wartości 1,65 miliarda dolarów przekazał w niedzielę portal Middle East Monitor powołując się na izraelskie ministerstwo obrony.

Jak przekazał w niedzielę portal Middle East Monitor, powołując się na izraelskie ministerstwo obrony, Izrael i Grecja podpisały umowę obronną o wartości 1,65 miliarda dolarów.

W ramach umowy izraelski wykonawca w dziedzinie obronności, Elbit Systems, utworzy w Grecji międzynarodowe centrum szkoleniowe w celu szkolenia greckich sił powietrznych przez okres 22 lat.

Nie podano dokładnej daty rozpoczęcia projektu. Izraelska gazeta Yedioth Ahronoth poinformowała, że ​​umowa obejmuje dostarczenie Grecji nowego samolotu szkoleniowego M-346, podczas gdy Elbit Systems zajmie się utrzymaniem wszystkich samolotów szkoleniowych przez cały okres obowiązywania umowy.

5 stycznia izraelski minister obrony Benny Gantz ogłosił, że zgodził się ze swoim greckim odpowiednikiem Nikosem Panayotopoulosem na podpisanie umowy o współpracy w zakresie bezpieczeństwa w celu budowy, obsługi i wyposażenia ośrodka szkoleniowego greckich sił powietrznych na okres 20 lat.

W tym czasie prywatny izraelski kanał Channel 12 poinformował, że izraelskie ministerstwo obrony pokonało innych oferentów, wygrywając projekt utworzenia centrum szkoleniowego w Grecji.

Centrum będzie obsługiwane przez firmę Elbit Systems, która zapewni również szkolenia, niezbędne wsparcie logistyczne oraz zapewni greckim siłom powietrznym 10 samolotów M-346 wyprodukowanych przez włoską firmę Leonardo, również używanych przez izraelskie siły powietrzne.

„Ministerstwa obrony Izraela i Grecji podpisały największą dotychczas porozumienie obronne między Izraelem a Grecją. Jego wartość wynosi około 5,4 miliarda NIS i obejmuje utworzenie przez Elbit Systems Międzynarodowego Centrum Szkolenia Lotniczego dla Greckich Sił Powietrznych. W ramach umowy Elbit Systems dostarczy zestawy do modernizacji i obsługi samolotów. Elbit zapewni również szkolenia, symulatory i wsparcie logistyczne”.

Zobacz też: Grecja kupi od Izraela samoloty w ramach umowy o wartości prawie 1,7 miliarda dolarów

Kresy.pl/MiddleEastMonitor

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz