Izraelczycy protestowali przed budynkiem ambasady RP w Tel Awiwie przeciw nowelizacji ustawy, po czym wdarli się do polskiej placówki dyplomatycznej.

Kilkudziesięciu Izraelczyków, których lokalne media opisują jako osoby, które przetrwały Holokaust, wdarło się w czwartek na teren ambasady RP w Tel Awiwie. Oprócz starców, w demonstranci wzięli udział także młodsi Izraelczycy.

Otoczyli oni budynek ambasady RP, a także otoczyli polski pojazd dyplomatyczny. Demonstranci mieli ze sobą transparenty w języku hebrajskim i polskim. Można było na nich przeczytać m.in. „Żadne prawo nie wymaże historii” czy też „Polskie prawo to splunięcie Izraelczykom w twarz”. Jedna ze starszych uczestniczek demonstracji pod polską placówką dyplomatyczną miała krzyczeć, że wciąż ma koszmary z powodu tego, co zrobili Polacy.

CZYTAJ TAKŻE: Ambasador Izraela: mieliśmy nadzieję, że Duda nie podpisze ustawy o IPN

Demonstranci skandowali również, że nikt nie zapomni tego co zrobiliście. Protest został zorganizowany przez fundację Yad Ezer La-Haver z Hajfy, skupiających ocalałych z Holokaustu. Szef Fundacji Shimon Sabag, zapowiedział, że organizacja nie będzie zachowywać się cicho.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Protestujący chcą rozbić namioty na terenie obok ambasady RP.

Izraelskie media cytują opowieści starszych protestujących, którzy zarzucali Polakom m.in antysemickie pogromy, do których rozpoczęcia miał dawać sygnał Kościół. Inni ocalali z Auschwitz twierdzili z kolei, że polscy współwięźniowie bili Żydów i „sprawiali im problemy”. Niektórzy twierdzą wręcz, że znajdowali się pod groźbą karabinów należących do niemieckich i polskich żołnierzy. Oskarżano także Polaków o brak niesienia pomocy Żydom przebywającym w obozach.

Kresy.pl / timesofisrael.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jwu :

  Nagonka na Polskę trwa w najlepsze.Mówi się o antysemityzmie ,a nie wspomina słowem o żydowskim antypolonizmie,który rośnie w takim tempie jak nasze długi w bankach.A poza tym zastanawia mnie jedno ,gdzie była policja jak protestujący wdarli się na teren ambasady RP ? Dla przypomnienia miejsce eksterytorialne.Gdyby do podobnych ekscesów doszło w Warszawie ,to jestem święcie przekonany ,że Izrael ogłosił by Światu wypowiedzenie im wojny ,przez Polaków.

 2. Avatar
  greg :

  „Żydzi, zdrajcy Polski, wraz Żydami w sowieckim aparacie terroru, zabili i zadenuncjowali WIELOKROTNIE wiecej Polaków, niż na odwrót, wiec mordy w kubeł zaprzańcy. Poza tym, Polacy z NARAŻENIEM ŻYCIA, uratowali dziesiątki tysięcy Żydow. Chętnie usłyszę choć jedną historię, w której to Żyd, z narażeniem życia uratowal Polaka”.

 3. Avatar
  donald :

  Tymczasem wczoraj byl zamieszczony artykul na Jerusalem Post o pogromie w Kielcach.
  Polski internauta sam bronil prawdy historycznej pod tym artykulem ( Jarek 2267), ja przed chwila zamiescilem 4 posty a jarek 2267 zamiescil 5 wczesniej. Przed chwila bylo tylko 12 wypowiedzi. Wypowiedzi jarek2267 bardzo merytoryczne, moje tez oparte na prawdzie historycznej przedstawiaja bardzo ostro polemike z autorem artykulu. Kiedy oplacani przez panstwo polskie historycy beda wstawia posty na Jerusalem post, yahoo.com, yahoo.ca etc i wszystkich innych miejscach w ktorych historia Polski jest przedstawiany bardzo czesto w tendencyjny albo zaklamany sposob.
  W tej chwili tego artykulu nie ma na pierwszej stronie ( moze z powodu naszych komentarzy) ale zawsze mozna go znalezc wpisujac Kielce w wyszukiwarce na na stronie Jerusalem Post . ( jpost.com)

 4. Avatar
  jaro7 :

  Najwyższy czas zacząć pisać i mówić o zbrodniach zydowskich na narodzie polskim.Jest tego sporo i musi o tym usłyszeć swiat.Zacząć od sprostowania historii braci Bielskich z któryxch zrobiono ‚bohaterów’ abyli zwykłymi bandziorami mordującymi niewinnych polskich chłopow.Potem o udziale zydów w zbrodniach na Kresach,o ub,o Morelu itd.Tylko czy te rzadowe i prezydenckie „ciocie” sa do tego zdolne,jak nawet pacynka Duda nie potrafi odebrać orderu tej kreaturze grossowi.I czas na ekshumację w Jedwabnem.

 5. Avatar
  Gaetano :

  Obłuda tej hołoty nie zna granic. Dlaczego nigdy nie protestowali przed ambasadą usa ws. wydarzenia na statku „St. Louis” z maja 1939r., gdzie tylko ok. setkę najbogatszych wpuszczono do stanów, a resztę spokojnie odesłano z powrotem, to tylko jeden jaskrawy przykład albo przed ambasadą ukrów? Ale przed ambasadą Polski, a jakże, można, bo trza wydoić ile się tylko da.
  A poza tym, gdzie ochrona ambasady, co to ma, do cholery, znaczyć: „wdarli się”. Czyżby „narodowi wybranemu” było wolno? Pozwalanie na tego typu ekscesy bynajmniej nie każe myśleć o Polsce jako o średniej wielkości, dumnym kraju, a jedynie w kategoriach republiki bananowej. Ale czegóż się można spodziewać po gębach pełnych frazesów.

 6. Kojoto
  Kojoto :

  zgodnie z doktryną byłego ambasadora izraela w Polsce – każdy żyd który żyje jest ocalałym z holokaustu… tam właśnie widać takich ocalonych, strach pomyśleć co by oświadczyło MSZ izraela gdyby któryś z tych „ocalałych” nadwyrężył sobie staw łokciowy przy rzucaniu kamieniem w Polaków z ambasady. Niechybnie uznano by go za kolejną ofiarę „polskich antysemitów”.