Setki żołnierzy irańskich przybywa do Syrii. Oddziały Irańczyków łączą się z jednostkami syryjskich sił wojskowych i sojusznikami z Hezbollahu.

Teheran od wybuchu wojny w Syrii wspiera Asada, udzielając pomocy finansowej i militarnej. Swoim doświadczeniem dzielą się z Syryjczykami najlepsi irańscy dowódcy wojskowi, kierujący walkami na najważniejszych frontach. Operacje bojowe wspierają również irańskie myśliwce.

Większe oddziały irańskie zaczęły przybywać do Damaszku, a potem Latakii wraz z rozpoczęciem nalotów przez rosyjskie siły powietrzne, które bombardują pozycje rebeliantów w rejonie Hama.

– Najważniejsze jest teraz przygotowanie się do zniszczenia grup Takfiri w Syrii – mówił ostatnio Husajn Dahqaan, irański minister obrony, odnosząc się do sunnickich muzułmanów.

Chociaż zakres koordynacji operacji w Syrii pomiędzy Teheranem a Moskwą nie jest znany, celem obu sił jest wyparcie rebeliantów z prowincji Aleppo. W północno-wschodniej części miasta, koalicja grup rebeliantów została zepchnięta przez siły Asada na południe, a bojownicy Państwa Islamskiego – na północ.

Od początku wojny w Syrii zginęło co najmniej 50 irańskich wojskowych.

telegraph.co.uk / PCh24.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zan
    zan :

    Asad jako mniejszościowy Alawita jest protektorem chrześcijan. Chrześcijan mordują proamerykańscy islamiści. Czemu „chrześcijański” PCH24 nie raczy napisać MINIMUM prawdy na ten temat? jesteście gorsi niż Urban. Urban to oblech, cynik, i wali swoim cynizmem w twarz, a wy udajecie świetoszków. Obrzydliwe.