O aresztowaniach z powodu tańczenia Zumby poinformował Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej.

Jak poinformowano, sześcioro młodych ludzi (czterech chłopców i dwie dziewczynki) zostało aresztowanych w Iranie za tańczenie Zumby i niewłaściwy sposób noszenia hidżabów przez młode kobiety.

Młodzi tańczący Zumbę nagrali swój występ w jednym z teherańskich parków. Aresztowanym zarzucono nauczanie „zachodniego” sposobu tańczenia – w tym Zumby. „Członkowie siatki uczącej i filmującej zachodnie tańce zostali zidentyfikowani i aresztowani” – poinformował dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Hamid Damghani.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Młodzi zostali aresztowani przez funkcjonariuszy wywiadu w czasie tworzenia kolejnego nagrania. „Próbowali zmienić styl życia (Irańczyków) i zachęcali do nie noszenia hidżabu” – podkreślił Damghani.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Iranu: Sankcje USA łamią treść i ducha porozumienia nuklearnego

W szyickim Iranie kobietom nie wolno tańczyć przed mężczyznami, którzy nie są członkami ich najbliższej rodziny. Jak informuje Reuters, W 2014 roku siedmiu młodych Irańczyków aresztowano za tańczenie do hitu Pharrella Williamsa „Happy” w nagraniu, które zdobyło dużą popularność w internecie. Skazano ich na więzienie w zawieszeniu i chłostę.

Kresy.pl / Reuters / Rzeczpospolita

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz