Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Javad Zarif ogłosił, że współpraca wojskowa jego kraju z Wenezuelą będzie kontynuowana i nie ulegnie presji Stanów Zjednoczonych, poinformował w sobotę Middle East Monitor.

Jak poinformował w sobotę portal Middle East Monitor, minister spraw zagranicznych Iranu zapewniał podczas wizyty w Wenezueli, że współpraca wojskowa tych państw jest niezagrożona i nie ulegnie presji Stanów Zjednoczonych.

Podczas wizyty w Caracas Zarif powiedział: „Nigdy nie przestaniemy stawiać czoła sankcjom i naciskom USA. Będziemy pracować i współpracować z krajami, które szanują i zobowiązują się do przestrzegania Karty Narodów Zjednoczonych, aby znieść te sankcje. Musimy być zjednoczeni”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

W międzyczasie minister spraw zagranicznych Wenezueli Jorge Ariza poinformował: „Byłem zadowolony z wizyty Zarifa, która potwierdza współpracę i ducha solidarności w zakresie strategicznych stosunków między Iranem a Wenezuelą”.

Jak poinformowaliśmy, w środę ministerstwo spraw zagranicznych Wenezueli, podało że w szef irańskiej dyplomacji Mohammad Javad Zarif przybył do kraju, aby rozpocząć podróż po krajach Ameryki Łacińskiej.

Zarif ma również odwiedzić Kubę i wziąć udział w inauguracji prezydenta elekta Boliwii Luisa Arce, który zapowiedział zacieśnienie więzi z Iranem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Został „przyjęty przez  wenezuelskiego ministra spraw zagranicznych Jorge Arreazę po przybyciu do Boliwariańskiej Republiki Wenezueli, gdzie będzie prowadził intensywną pracę na najwyższym szczeblu” – napisało na Twitterze ministerstwo spraw zagranicznych Wenezueli.

Teheran stał się kluczowym sojusznikiem Caracas, ponieważ Stany Zjednoczone zaostrzają sankcje, które mają odsunąć prezydenta Nicolasa Maduro od władzy.

Zobacz też: Nicolas Maduro twierdzi, że USA nakłaniało kraje Ameryki Południowej do zerwania kontaktu z Wenezuelą 

Kresy.pl/Middle East Monitor

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz