Prokuratura Okręgowa w Opolu prowadzi sprawę 30-letniego obywatela Uzbekistanu Temarlika I., który użył noża w bójce z trzema Polakami.

Do zajścia doszło 9 lipca w Ozimku w powiecie opolskim. Pod tamtejszym sklepem monopolowym doszło do kłótni a potem starcia trzech Polaków i 30-letniego uzbeckiego imigranta. Według zeznań Uzbeka do awantury doszło po tym gdy Polacy dokonali znieważenia jego osoby na tle narodowościowym. W czasie starcia podejrzany użył scyzoryka. Dwóm Polakom zadał powierzchowne rany, ale trzeci musiał zostać zoperowany – usunięto mu śledzionę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Badane są wszystkie okoliczności zdarzenia i prokurator rozważa także możliwość wszczęcia odrębnego śledztwa w sprawie znieważenia na tle narodowościowym” – piszący o sprawie portal Interia cytuje prokuratora Stanisława Bara z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Natomiast Temarlik I. za czyn jaki popełnił, jest zagrożony karą pozbawienia wolności do 10 lat więzienia.

Imigranci z Uzbekistanu przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych od zeszłego roku na podstawie umów jakie działające w Polsce przedsiębiorstwa podpisały z ministerstwem pracy tego środkowoazjatyckiego państwa.

Czytaj także: Ponad 200 tys. Ukraińców z zezwoleniem na pobyt długoterminowy w Polsce

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz