Jeśli świat nie będzie płacił pieniędzmi, by Ukraina wygrała z Putinem, to Polacy będą płacili krwią swych dzieci – twierdzi marszałek Sejmu, Szymon Hołownia. „Za wszelką cenę musimy to niebezpieczeństwo zatrzymać”.

W piątek na antenie Polsat News marszałek Sejmu Szymon Hołownia, komentując krytyczny wpis premiera Donalda Tuska, skierowany do amerykańskich senatorów Partii Republikańskiej w związku z hamowanie uchwalenia wielomiliardowej pomocy wojskowej dla Ukrainy, oświadczył, że „podpisuje się pod tym”, co napisał szef rządu.

„My tutaj w Polsce dobrze wiemy, że jeśli świat nie będzie płacił pieniędzmi, których odmówiono Ukrainie, żeby wygrała z Putinem, to my, Polacy, będziemy płacili krwią swych dzieci – oświadczył Hołownia.

 

Zdaniem marszałka Sejmu, mamy kilka lat, „żeby się ogarnąć, kilka lat, żeby Europa zrozumiała, jaka jest stawka i kilka lat, żeby przypomnieć naszym przyjaciołom z Ameryki, którzy jeszcze tego nie rozumieją, że stawką jest życie i śmierć, a nie polityczne zabawy”.

Przeczytaj: Minister obrony Danii: Rosja może zaatakować kraj NATO w ciągu 3-5 lat

Hołownia powiedział też, że uważa rosyjskiego prezydenta za śmiertelne zagrożenie dla krajów bałtyckich i Polski. „Za wszelką cenę musimy to niebezpieczeństwo zatrzymać” – podkreślił. Dodał, że obecna Rosja jest największym zagrożeniem dla wolnego świata od upadku ZSRR, a „każdy, kto sobie z tego kpi, kto tego nie rozumie… będzie ponosił odpowiedzialność” za każdą z ofiar. Jego słowa padły w kontekście wywiadu Putina dla Tuckera Carlsona.

Czytaj również: Oświadczenie MSZ ws. wywiadu Putina i jego „10 kłamstw” na temat Polski i Ukrainy

Hołownia został też zapytany o to, czy obawia się ewentualnego powrotu Donalda Trumpa do Białego Domu. Oświadczył, że ponowny wybór Trumpa na prezydenta USA byłby „nieszczęściem dla świata” i „bardzo poważnym testem dla światowej demokracji”. W krytycznym tonie przypomniał słowa amerykańskiego polityka o tym, że dogada się z Putinem w ciągu 24 godzin. Marszałek Sejmu uważa też, że Trump przez pierwszą dobę swojego urzędowania „chciałby być dyktatorem, aby wprowadzić swoje porządki”.

Przeczytaj: Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO: Wojna z Rosją możliwa w ciągu 20 lat. Przygotowujemy się do niej

Jak pisaliśmy, znani senatorowie amerykańskiej Partii Republikańskiej skomentowali krytykujący ich wpis premiera Donalda Tuska. „Drogi Panie Premierze, możemy zacząć od przysłania Wam 300 000 migrantów, którzy co miesiąc przedostają się do Ameryki?” – proponuje Marco Rubio, były kandydat na prezydenta USA.

Polsat News / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. elbezet
  elbezet :

  “…, oświadczył, że „podpisuje się pod tym”, co napisał szef rządu.”
  Skoro się PO_dpisuje to znaczy iż będzie długo marszałkiem.
  Hołownia najszybciej odczytuje “myśli wodza”, następne dwa miesiące wykażą kto nie jest zbyt szybki w odczytywaniu.

 2. Wronq
  Wronq :

  Spodziewałem sie po Panu Marszałku nieco wiecej jesli chodzi o umiejetnosc logicznego myślenia…Owszem, należy za wszelka cene powstrzymac Rosje przed atakiem na Polske. Tyle że wspieranie kraju , z którym Rosja ma konflikt zbrojny sprzyja ale tylko temu żeby miała również z nami Panie Marszałku cenzorze!

  To raz. Dwa
  Gdyby Rosja zrealizowała swój plan w lutym 2022 nadal żyłaby w przekonaniu że jest super mocarstwem również jeśli chodzi o broń konwencjonalną. Teraz już wie że tak nie jest i pracuje nad tym żeby zmienić.
  Efekt? Bezpieczni to my już byliśmy. Co wiecej nasze bezpieczeństwo spada z każdym dniem trwania tego konfliktu.

  To co musimy to kontynuowanie rozbudowy armii i modernizacji uzbrojenia. W szczególności rozwiązań zdalnych bezzałogowych jak drony powietrze i podwodne.
  Systemu obrony przeciwrakietowej zamiast obecnego dziurawca udokumentowanego przez kabaretowe poszukiwania rakiety która oficjalnie zawróciła.

  Skoncentrujmy się wreszcie na tym conawazniejsze czyli na nas samych. Historia uczy że nikt nam nie.pomoze jak sami nie będziemy silni!