Hiszpański rząd poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej o wdrożeniu planu naprawczego wartego szesnaście miliardów euro – przekazuje madrycki oddział Agencji Prasowej Reuters.

Jak podała w sobotę Agencja Prasowa Reuters, premier hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez poinformował w trakcie konferencji prasowej o wdrożeniu planu rekonstrukcji kraju po przymusowym zamknięciu. Na odbudowę przemysłu i stworzenie nowych miejsc pracy zostanie przekazane 16 miliardów euro.

Rząd zapowiedział także, że będzie wspierał lokalne władze. Samorządy otrzymają dofinansowania na walkę ze zniszczeniami, które spowodowała pandemia w biznesie i w codziennym życiu obywateli.

Ze względu na spadek liczby zarażeń koronawirusem i odzyskanie przepustowości w hiszpańskich szpitalach, rząd zdecydował się na fazowe wychodzenie z zamknięcia kraju. Jak przekazaliśmy, w sobotę Hiszpanie po raz pierwszy od 50 dni mogli wyjść z domów w celu uprawiania sportów.

Dozwolone zostało uprawianie joggingu i jazda na rowerze. Premier Pedro Sanchez ogłosił we wtorek plan czterofazowego wychodzenia z zamknięcia i wejścia w “nową normalność”.

Zobacz też: Hiszpania znosi część ograniczeń wprowadzonych w celu walki z epidemią koronawirusa

Tydzień wcześniej, władze Hiszpanii poinformowały, że od niedzieli dzieci poniżej 14 roku życia będą mogły na godzinę opuszczać swoje mieszkania. Będą musiały być nadzorowane przez osoby pełnoletnie i tylko między dziewiątą rano i dziewiątą wieczorem. Nie będą mogły też oddalać się od miejsca zamieszkania dalej niż kilometr.

Dorośli mogą nadzorować do trójki dzieci jednocześnie. Używanie placów zabaw dalej będzie zabronione, a obowiązek zachowywania dystansu społecznego ciągle aktualny. “Głębokość spowolnienia gospodarczego i ryzyko utrzymanie jego skutków jeszcze długo po pandemii, wymagają stworzenia podstaw dla szybkiego, zrównoważonego dla społeczeństwa i środowiska, a także sprawiedliwego powrotu ekonomii” – przekazywał premier Pedro Sanchez.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply