Sąd w Walencji nakazał wycofanie książek „z perspektywy i o tematyce LGTBI”, które lokalne władze miasta Castellon rozprowadziły w kilkunastu publicznych szkołach średnich oraz w ośrodku dziecięcym – poinformował PAP w niedzielę.

Sąd przyznał rację organizacji Prawników Chrześcijańskich. Nakazał wycofanie książek „z perspektywy i o tematyce LGTBI” z lokalnych szkół, uznając że  treści tych publikacji za nieodpowiednie dla dzieci i młodzieży w wieku od 12-17 lat. Rzeczniczka Prawników Chrześcijańskich Maria Riesco poinformowała w nocie przekazanej PAP, że organizacja zaskarżyła w ubiegłym tygodniu władze Castellon ze względu na szkodliwe treści zawarte w książkach. Organizacja wskazuje m.in. indoktrynowanie nieletnich, prowokacje seksualne, rozpowszechnianie „ideologii gender”, propagowanie pornografii oraz seksu pod wpływem narkotyków, a także atakowanie religii i szerzenie nienawiści. „To nie jest edukowanie, to jest przestępstwo” – podkreśla Riesco.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Sędzia przyznała nam rację i nakazała wycofanie książek ze szkół” – dodała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Parlament Walencji wprowadza edukację seksualną dla 6-latków, Vox protestuje

Zadowolenie z decyzji sądu wyraziła konserwatywna partia Vox. Luciano Ferrer, rzecznik ugrupowania w Castellon potępił „narzucanie w szkołach myślenia z perspektywy gender, propagandę LGTBI i przeciwko religii”. „To chrześcijańskofobiczny front utworzony przez skrajną lewicę komunistyczną, do której przyłączyła się socjalistyczna PSOE” – powiedział.

Wśród ponad 30 publikacji znajdują się między innymi takie tytuły: „Wyjść z szafy. Lesbijki, geje, trans- i biseksualiści XXI wieku”, „Gay sex”, „Transedukacja”, „Taki jestem i to nie jest problem”, „Podbić niewłaściwe ciało”, „Biofobia – etnografia biseksualności w aktywizmie LGTB”, „Duma”, „Uwolnij się”, „50 osób queer, które zmieniły świat” czy „Kultura homofobii i jak z nią skończyć”.

Zobacz także: Hiszpania: Twitter ocenzurował konto partii Vox za krytykę masowej imigracji

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Lewicowe władze miasta Castellon zapowiedziały apelację od decyzji sadu.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz