Sąd w Walencji nakazał wycofanie książek „z perspektywy i o tematyce LGTBI”, które lokalne władze miasta Castellon rozprowadziły w kilkunastu publicznych szkołach średnich oraz w ośrodku dziecięcym – poinformował PAP w niedzielę.

Sąd przyznał rację organizacji Prawników Chrześcijańskich. Nakazał wycofanie książek „z perspektywy i o tematyce LGTBI” z lokalnych szkół, uznając że  treści tych publikacji za nieodpowiednie dla dzieci i młodzieży w wieku od 12-17 lat. Rzeczniczka Prawników Chrześcijańskich Maria Riesco poinformowała w nocie przekazanej PAP, że organizacja zaskarżyła w ubiegłym tygodniu władze Castellon ze względu na szkodliwe treści zawarte w książkach. Organizacja wskazuje m.in. indoktrynowanie nieletnich, prowokacje seksualne, rozpowszechnianie „ideologii gender”, propagowanie pornografii oraz seksu pod wpływem narkotyków, a także atakowanie religii i szerzenie nienawiści. „To nie jest edukowanie, to jest przestępstwo” – podkreśla Riesco.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4825.41 PLN    (21.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Sędzia przyznała nam rację i nakazała wycofanie książek ze szkół” – dodała.

Zobacz także: Parlament Walencji wprowadza edukację seksualną dla 6-latków, Vox protestuje

Zadowolenie z decyzji sądu wyraziła konserwatywna partia Vox. Luciano Ferrer, rzecznik ugrupowania w Castellon potępił „narzucanie w szkołach myślenia z perspektywy gender, propagandę LGTBI i przeciwko religii”. „To chrześcijańskofobiczny front utworzony przez skrajną lewicę komunistyczną, do której przyłączyła się socjalistyczna PSOE” – powiedział.

Wśród ponad 30 publikacji znajdują się między innymi takie tytuły: „Wyjść z szafy. Lesbijki, geje, trans- i biseksualiści XXI wieku”, „Gay sex”, „Transedukacja”, „Taki jestem i to nie jest problem”, „Podbić niewłaściwe ciało”, „Biofobia – etnografia biseksualności w aktywizmie LGTB”, „Duma”, „Uwolnij się”, „50 osób queer, które zmieniły świat” czy „Kultura homofobii i jak z nią skończyć”.

Zobacz także: Hiszpania: Twitter ocenzurował konto partii Vox za krytykę masowej imigracji

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Lewicowe władze miasta Castellon zapowiedziały apelację od decyzji sadu.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz