Gubernator obwodu Zakarpackiego Giennadij Moskal uważa, że to władze w Kijowie prowadzą konfliktową politykę zagraniczną.

Moskal w piątek w rozmowie z telewizją NewsOne powiedział: Myśmy rozpętali konflikty z Rumunami, Węgrami i Polakami. Pamiętacie pierwszy Majdan? Byli tam prezydent Kwaśniewski, prezydent Słowacji Rudolf Szuster. A na drugim – Kwaśniewski siedział i milczał w tej sprawie.

Gubernator Moskal podkreśla jednocześnie, że na Zakarpaciu panują normalne stosunki z mniejszościami narodowymi. Tłumaczył, że jeżeli nawet wieją wrogie wiatry pomiędzy Kijowem i Budapesztem, omijają one Zakarpacie. Mamy zupełnie absolutnie normalne stosunki tak, z rumuńskimi i słowackimi mniejszościami, jak i z innymi które mieszkają w tym regionie.

CZYTAJ TAKŻE: Moskal: były gubernator Zakarpacia płacił Prawemu Sektorowi po 10 tys. dolarów

Moskal przypomniał, że prowadzenie konfliktowej polityki może pogrzebać aspiracje unijne Ukrainy.

Musimy zrozumieć, że nie wejdziemy do Unii Europejskiej, jeśli nawet jeden z krajów członkowskich będzie głosować przeciw. To działa tak jak weto w Radzie Bezpieczeństwa – konflikty mogą pogrzebać wszelkie nasze wysiłki, aby dołączyć do NATO i Unii Europejskiej – powiedział Moskal.

Kresy.pl / newsone.ua

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    Nic dziwnego ,że Moskal został zmarginalizowany. Utrudniał życie w komisji parlamentu
    nadzorującej śledztwo w sprawie masakry na majdanie ,został gubernatorem w strefie „ATO” .Utrudniał życie tam ,wysłano go na Zakarpacie. Jest chyba jedynym ukraińskim politykiem którego chętnie widział bym na fotelu Prezydenta Ukrainy.