Gubernator obwodu Zakarpackiego Giennadij Moskal uważa, że to władze w Kijowie prowadzą konfliktową politykę zagraniczną.

Moskal w piątek w rozmowie z telewizją NewsOne powiedział: Myśmy rozpętali konflikty z Rumunami, Węgrami i Polakami. Pamiętacie pierwszy Majdan? Byli tam prezydent Kwaśniewski, prezydent Słowacji Rudolf Szuster. A na drugim – Kwaśniewski siedział i milczał w tej sprawie.

Gubernator Moskal podkreśla jednocześnie, że na Zakarpaciu panują normalne stosunki z mniejszościami narodowymi. Tłumaczył, że jeżeli nawet wieją wrogie wiatry pomiędzy Kijowem i Budapesztem, omijają one Zakarpacie. Mamy zupełnie absolutnie normalne stosunki tak, z rumuńskimi i słowackimi mniejszościami, jak i z innymi które mieszkają w tym regionie.

CZYTAJ TAKŻE: Moskal: były gubernator Zakarpacia płacił Prawemu Sektorowi po 10 tys. dolarów

Moskal przypomniał, że prowadzenie konfliktowej polityki może pogrzebać aspiracje unijne Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Musimy zrozumieć, że nie wejdziemy do Unii Europejskiej, jeśli nawet jeden z krajów członkowskich będzie głosować przeciw. To działa tak jak weto w Radzie Bezpieczeństwa – konflikty mogą pogrzebać wszelkie nasze wysiłki, aby dołączyć do NATO i Unii Europejskiej – powiedział Moskal.

Kresy.pl / newsone.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. tagore
    tagore :

    Nic dziwnego ,że Moskal został zmarginalizowany. Utrudniał życie w komisji parlamentu
    nadzorującej śledztwo w sprawie masakry na majdanie ,został gubernatorem w strefie „ATO” .Utrudniał życie tam ,wysłano go na Zakarpacie. Jest chyba jedynym ukraińskim politykiem którego chętnie widział bym na fotelu Prezydenta Ukrainy.