Gruzja: Koronawirus: Zakaz ruchu samochodów osobowych

W piątek w Gruzji uchwalono całkowity zakaz ruchu samochodów osobowych. Ograniczeniem nie będzie objęty przewóz towarów. Dotychczas potwierdzono w kraju 370 przypadków zakażenia koronawirusem.

Zakaz ruchu samochodów osobowych, który został uchwalony w piątek, będzie obowiązywał w Gruzji do 21 kwietnia – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Ograniczenie nie będzie dotyczyło jednak transportu towarów.

Zobacz także: Obostrzenia w Belgii przedłużone do 3 maja

Już od piątku obowiązuje natomiast w Gruzji konieczność noszenia maseczek w przestrzeni publicznej oraz w pomieszczeniach. Tymczasowo zamknięte zostały także cmentarze. Od środy przez 10 dni zamknięty jest wyjazd i wjazd do czterech największych miast w kraju: Tbilisi, Kutaisi, Batumi i Rustawi.

Premier Gruzji Giorgi Gacharia oświadczył we wtorek, że stan wyjątkowy zostanie przedłużony do 10 maja (początkowo zakładano, że skończy się 23 kwietnia).

PAP podaje, powołując się na gruziński portal rządowy, że w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono w Gruzji 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory w kraju z powodu choroby COVID-19 zmarły 3 osoby. Zanotowano także 77 przypadków wyzdrowienia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Część państw europejskich łagodzi obostrzenia związane z epidemią koronawirusa

Agencja informuje, że lekarze wzywają Gruzinów do pozostania w domu podczas świąt Wielkanocnych, które obchodzone są w Kościele prawosławnym w ten weekend. Portal Civil.ge informuje, że w środę rzecznik rządu ogłosił, iż mimo godziny policyjnej, która obowiązuje od godz. 21 do godz. 6 rano, wierni będą mieli możliwość uczestniczenia w nocnych nabożeństwach w cerkwiach. Podkreślił jednak, że konieczne będzie zachowanie dwumetrowej odległości między ludźmi w dużych świątyniach (w małych cerkwiach będą mogli przebywać jedynie duchowni).

pap / rmf24.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz