Trzej obywatele Gruzji mieli pracować w Polsce jako zawodowi kierowcy. Okazało się, że posiadali podrobione prawa jazdy. Zostali zatrzymani na lotnisku Kraków-Balice.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w poniedziałkowym komunikacie. „W minionym tygodniu po przylocie samolotu rejsowego z Kutaisi do odprawy paszportowej w mniej więcej półgodzinnych odstępach czasu zgłosili się trzej Gruzini”- podkreśla SG. „Każdy z cudzoziemców w trakcie kontroli paszportowej okazał ważny autentyczny gruziński paszport oraz zezwolenie na pracę cudzoziemca na terytorium RP w jednej z firm transportowych z Małopolski. Mężczyźni w wieku od 32 do 47 lat mieli pracować w charakterze kierowców. Dwóch obywateli Gruzji posłużyło się jako dodatkowym dokumentem podrobionym na wzór autentycznego gruzińskim, a trzeci rosyjskim prawem jazdy” – czytamy.

Cudzoziemcom zostały przedstawione zarzuty posłużenia się podrobionymi dokumentami. „Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i zgodzili się na uzgodnione z właściwym prokuratorem kary grzywny w wysokości do 2 000 zł oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego” – informuje Straż Graniczna.

W związku z tym, że cel i warunki wjazdu cudzoziemców do RP były niezgodne z deklarowanymi, podjęto decyzję o wydaniu obywatelom Gruzji decyzji dotyczących odmowy wjazdu na terytorium RP.

Zobacz także: Szokujące wyniki kontroli kierowców „przewozu osób” w Warszawie

„Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot cudzoziemców do Kutaisi nie był możliwy, przebywali oni  w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Krakowie-Balicach, skąd w sobotę po południu odlecieli do ojczyzny” – czytamy.

Zobacz także: Wielka akcja policji. Zatrzymano kierowców-cudzoziemców „na aplikację” [+VIDEO]

karpacki.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz