We wtorek w sieci pojawiło się nagranie mające przedstawiać grupę cudzoziemców, prawdopodobnie Gruzinów lub Ormian, którzy brutalnie pobili i skopali Polaków. Do zdarzenia miało dojść w podwrocławskich Siechnicach. “Grupa agresywnych obcokrajowców jeździła rowerami i nagle uznali, że dwóch Polaków nie ustąpiło im miejsca” – wskazują komentatorzy.

Nagranie zostało najpierw opublikowane na grupie facebookowej “Siechnice Forum”. Materiał pokazuje, jak w Siechnicach pod Wrocławiem grupa agresywnych cudzoziemców brutalne biła i kopała leżących na ziemi mężczyzn. Zdaniem komentatorów napastnicy to Gruzini lub Ormianie. Materiał wywołał oburzenie w sieci.

Później sprawę nagłośnił na platformie X dziennikarz Michał Torz. “W podwrocławskich Siechnicach bydło w akcji. Przybysze z dalekich krain (podkreślam: dalekich) w sześciu katują chłopaka. Za to co zrobili: tylko pogarda, zero szacunku” – napisał.

“Jak słyszę, grupa agresywnych obcokrajowców jeździła rowerami i nagle uznali, że dwóch Polaków nie ustąpiło im miejsca. Resztę widać na nagraniu” – dodał.

Czytaj: Pobicie w Poznaniu. „Skopała mnie grupa Ukraińców”

Ponad 17 tys. przestępstw popełnili w ubiegłym roku przebywający w Polsce cudzoziemcy. Problemem jest głównie jazda po pijanemu i związane z tym łamanie zakazów sądowych. Zdaniem ekspertów, niektórzy imigranci czują się u nas bezkarnie.

Według danych z KGP, w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50 proc. obcokrajowców z zarzutami), a dalej Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Zobacz także: 24-letni Ukrainiec bił i kopał po głowie leżącego mężczyznę. Miał 2,3 promila

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Przecież jak to twierdzą media i politycy przyjazna Polakom nacja hahaha.Nawpuszczano ich bez umiaru bo walczyli z Putinem a kazdy kto z nim walczy był dla polskich rzadzących rusofobów cudowny.Na tej zasadzie wpuszczono Czeczenów,potem Gruzinów i Ukraińców.Ale teraz to nie politycy i media ponoszą tego konsekwencje.