Straż Graniczna poinformowała w środę, że w nocy żołnierze białoruscy kilkukrotnie na widok polskich patroli strzelali z długiej broni. Zdarzenia miały miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze.

Wczoraj tj. 25.01 gr. polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 12 os.- to obywatele Libanu, Iraku i Syrii. Osoby zostały zatrzymane na odcinku placówki SG Narewka. W nocy na odcinku placówki SG w Czeremsze żołnierze białoruscy kilkukrotnie na widok polskich patroli strzelali z długiej broni – poinformowała Straż Graniczna w środowym komunikacie.

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy został sztucznie wywołany przez białoruskie władze.

Zobacz także: SG: kolejna prowokacja białoruskich służb – uszkodziły swoje godło państwowe [+VIDEO]

Informowaliśmy, że we wtorek Białoruś zagroziła Polsce użyciem broni bez ostrzeżenia. Szef służby pogranicznej Białorusi zarzucił stronie polskiej „plany porwania białoruskiego pogranicznika”. „Kiedy otrzymałem informację, że polscy funkcjonariusze planują, prawdopodobnie, porwać białoruskiego pogranicznika, dałem polecenie: bez ostrzeżenia, natychmiast używać broni. Chcę oświadczyć: jeśli tylko gdzieś będzie zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa białoruskiego pogranicznika na granicy, który wypełnia zadania na swoim terytorium, tam będzie użyta broń bez ostrzeżenia” – powiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Migranci masowo uciekają spod opieki aktywistów

W niedzielę grupa cudzoziemców przy wsparciu białoruskich służb, siłowo forsowała granicę polsko-białoruską. W polskich mundurowych rzucano kamieniami, został uszkodzony pojazd służbowy Straży Granicznej. Zdarzenie miało miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz