Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Sejm powołał dr Mateusza Szpytmę na stanowisko prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Historyk, dotychczasowy zastępca prezesa IPN, jest znany m.in. z badań nad rodziną Ulmów i współtworzenia muzeum w Markowej. (więcej…)
Wołodymyr Zełenski zapowiedział otwarcie archiwów ukraińskich służb dotyczących zbrodni wołyńskiej oraz wydanie kolejnych zezwoleń na poszukiwania i ekshumacje polskich ofiar.
Prezydent Ukrainy poinformował o tym w piątek, 17 lipca, po naradzie dotyczącej ukraińskiej polityki wobec Polski.
W spotkaniu uczestniczyli między innymi minister spraw zagranicznych Andrij Sybiha, szef gabinetu prezydenta Kyryło Budanow oraz dyrektor Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Ołeksandr Ałfiorow.
Na Ukrainie były szef zaplecza szkolnego pułku został skazany na 10 lat więzienia za kradzież żywności z magazynów jednostki wojskowej. SBU udokumentowała 59 przypadków wynoszenia produktów o łącznej wartości niemal pół miliona hrywien. (więcej…)
Państwowa Inspekcja Pracy sprawdza podstawy zatrudnienia kurierów z Pyszne.pl, a resort pracy przygotował projekt wdrażający unijną dyrektywę platformową. Jeżeli umowy powinny mieć charakter etatowy, spółkę mogą objąć przepisy dotyczące zwolnień grupowych.
14 lipca Takeaway Express Poland sp. z o.o., działająca pod marką Pyszne.pl, ogłosiła zamiar zwolnienia do końca sierpnia wszystkich zatrudnionych obecnie kurierów, czyli około 5 tys. osób, co skłoniło minister pracy Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk do wystąpienia o pilne sprawdzenie podstaw ich zatrudnienia.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o planowanej redukcji, powołując się na komunikat OPZZ Konfederacji Pracy. Związkowcy przekazali, że zwalnianym osobom ma zostać zaoferowane ponowne zatrudnienie za pośrednictwem jednego z pięciu wybranych partnerów flotowych.
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała dyrektora generalnego jednego z przedsiębiorstw obronnych oraz jego zastępcę po eksplozji amunicji w Wysznewem pod Kijowem. Według śledczych amunicję składowano w magazynach nieprzeznaczonych do tego celu i położonych w pobliżu budynków mieszkalnych. (więcej…)
Wołodymyr Zełenski polecił Jewhenowi Chmarze, pełniącemu obowiązki szefa SBU, wykonywanie obowiązków ministra obrony Ukrainy. Prezydent zapowiedział, że po zakończeniu procedur prawnych zwróci się do parlamentu o poparcie jego kandydatury. (więcej…)
Ohhh, biedni Ukraińcy, nie chcą pracować za „grosze” a jednocześnie nie planują wyjazdu na Zachód/powrót do Banderlandu. Kurcze, tak nie może być, trzeba będzie zaproponować im wyższe stawki, bo jeszcze wyjdziemy na niegościnny kraj.
@uvara Zaproponować im wyższe stawki ? Tylko tyle ??? Pięćset plus,mieszkania plus,samochód plus,emerytura plus.A Polakom, powiedzieć WON z kraju !!!
@jwu nie zapominajmy o ukraińskich szkołach – przecież ich dzieci nie będą się uczyć po polsku w Polsce, toż to barbarzyństwo! A i jeszcze ukraiński w urzędach… i módlmy się aby zadowolili się tymi ustępstwami i łaskawie postanowili dalej zaszczycać nas swoją obecnością na rynku pracy.
@uvara I żeby było śmieszniej ,dyrektorka takiej szkoły w Bartoszycach ,negowała rzeź wołyńską i zezwoliła na nauczanie ukraińskich dzieci, z elementarza :Stefan Bandera i ja.
Jeśli nie chcą pracować u nas za 13 zł/h, to niech wypie.dalają dalej na zachód, tam dostaną kopa w dUPAę (bo w odróżnieniu od głupiej i naiwnej Polski i jej banderofilskich nie-rządów, pozostałe kraje UE bronią dostępu pracowników spoza Unii do swoich rynków pracy) i wylądują znowu u siebie dostając za to samo 20 grn/h czyli niecałe 3 zł/h.
@greg Póki popisy rządzą, póty bandery będą mieli przyzwolenie na zasiedlanie naszego kraju.
@greg 100/100.Pozostałe kraje UE bronią dostępu do swoich rynków pracy,a w Polsce nie.Tamte kraje, mają swój rodzimy przemysł,a my obce korporacje nastawione na zyski.Zyski ,które im zapewnia tania siła z Ukrainy.I dlatego Ukraińcy (naród z poza UE) mają takie same przywileje w Polsce jak pozostali członkowie unijni.Ciekawe co będzie ,jak staną się zbyt drodzy dla korporacji ?A być może są takie plany ,że te korporacje docelowo tam (na Ukrainie) wylądują i teraz szkolą w Polsce swoich ukraińskich pracowników ?