Poniedziałkowa sesja amerykańskiej giełdy na Wall Street skończyła się znacznymi spadkami indeksów. To był największy spadek od kryzysowego 2008 roku.

Jak podaje portal rmf24.pl – „Amerykańskie indeksy giełdowe zakończyły poniedziałkową sesję ogromną przeceną akcji, a indeks Dow Jones stracił prawie 1200 punktów i spadł poniżej bariery 25.000 pkt. Indeks S&P 500 znalazł się już na minusie licząc od początku 2018 roku”.

Indeks Dow Jones stracił 1175 pkt., czyli 4,60%. To największy spadek tego indeksu od 2008 roku, kiedy to na skutek nieodpowiedzialności amerykańskich instytucji finansowych wybuchł kryzys ekonomiczny o globalnym zasięgu. S&P 500 stracił 4,10%. Stosunkowo najmniejsze spadki zanotowały spółki notowanych w ramach indeksu Nasdaq Comp.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Aż 9% straciły wczoraj na wartości akcje banku Wells Fargo. Holding ten jest obecnie pod szczególnym nadzorem instytucji kontrolujących rynek finansowy po tym gdy ujawniono notoroczne naruszanie przez bank praw konsumenta. „Rezerwa Federalna [FED] zakazała w piątek bankowi zwiększania sumy bilansowej poza poziom odnotowany na koniec 2017 r., aż pożyczkodawca nie rozwiąże „uporczywych i nieustannych” działań niezgodnych z prawem” – informuje portal.

Czytaj także: Klienci polskiej giełdy wirtualnej zostali z niczym tracąc miliony

rmf24.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz