Koniec marki PolskiBus

PolskiBus zostanie zastąpiony na polskich drogach przez niemiecki FlixBus.

Dziennik „Rzeczpospolita” informuje, że „PolskiBus będzie stopniowo wygaszana, a czerwone autobusy z logiem bociana zastąpią zielone Flixbusa. Autokary mają mieć nie tylko nowe logo, ale zostaną także wyposażone w nadajniki GPS, urządzenia do elektronicznej odprawy pasażerów, nawigację dla kierowców oraz system monitorujący bezpieczeństwo jazdy zgodnie ze standardami FlixBusa”.

Niemiecki przewoźnik jest jednym z największych podmiotów świadczących usługi autokarowe w Europie. W jego ofercie znajduje się ponad 200 tys. połączeń międzymiastowych dziennie do 1400 destynacji w 26 krajach. Firma przewozi ponad 40 mln pasażerów rocznie. W naszym kraju, FlixBus wozi pasażerów m.in. do Pragi, Wiednia, Norymbergi, Essen oraz Berlina.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według informacji portalu fly4free, decyzja o połączeniu firm i zmianie marek niemiecki przewoźnik zostanie ogłoszona w poniedziałek na specjalnej konferencji prasowej.

PolskiBus oferował usługo autokarowe w Polsce od czerwca 2011 roku.

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz