Niemiecka stacja N-tv wyemitowała film dokumentalny na temat arabskich klanów przestępczych działających w Berlinie.

Dziennikarze dotarli do kilku członków arabskich klanów przestępczych. Młodzi członkowie etnicznych gangów tłumaczyli reporterom strukturę grupy, a także ich powiązania między poszczególnymi klanami. Na pytanie dziennikarza do jednego z nich, dlaczego bierze zasiłek socjalny od państwa, skoro może kupić mercedesa, którym przyjechał na spotkanie młody Arab stwierdził, że auto jest pożyczone od kolegi.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Niemiecka telewizja pokazała przykłady przestępstw do jakich dopuszczały się klany, w tym napady na turniej pokerowy i popularny dom handlowe KaDeWe, czy też złoty łup z Muzeum Bodego, z którego ukradziono ważącą 100 kilogramów złotą monetę. Dziennikarze wskazali, że policja oraz inne służby pozostają całkowicie bezradne. Oni tworzą równolegle społeczeństwo. Korzystają w pełni z dobrodziejstw państwa opiekuńczego, lecz ignorują państwowe struktury władzy czy praworządności – wskazywał z autorów filmu.

ZOBACZ TAKŻE: „Tagesspiegel”: do policji przenikają członkowie arabskich przestępczych klanów

Autorzy dokumentu wskazują, że przedstawiciela arabskich klanów przestępczych uważają państwo za zagrożenie i z tego powodu wszelkie spory załatwiają w obrębie własnej grupy. Klany izolują się także od społeczeństwa. Mathias Rohe z Uniwersytetu Erlangen wskazuje, że ojcowie klanów trafili do Niemiec w latach osiemdziesiątych jako Palestyńczycy-bezpaństwowcy, a ich urodzeni w libijskich obozach synowie dostali niemieckie paszporty.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Dziennikarze N-tv szacują zyski arabskich klanów na kilka milionów euro. Przestępcy czerpią dochody z handlu narkotykami, napadów, włamań, paserstwa, wymuszeń haraczu, handlu żywym towarem, stręczycielstwa, prostytucji i hazardu.

Kresy.pl / wprost.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz