Wtorek przyniósł na giełdzie dalszą deprecjacje węgierskiej waluty. Forint osiągnął kolejne historyczne minima wobec euro i dolara.

We wtorek po godzinie 9 kurs euro na Węgrzech sięgnął wartości 405,37 forintów, jak podał portal Daily News Hungary. To najwyższy kurs euro w historii węgierskiej waluty. Dzień zaczął się od kursu euro na poziomie około 402 forintów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Nie inaczej było w przypadku dolara amerykańskiego. On także osiągnął we wtorek rekordowy kurs w wysokości 388,2 forintów.

Węgierska waluta lepiej radziła sobie wobec polskiego złotego, wobec którego umocniła się we wtorek o 0,25 proc.

Jak wynika z informacji giełdowych forint słabnie mimo działań podjętych w zeszłym tygodniu przez węgierski bank centralny, który zdecydował się na podwyższenie stóp procentowych. By polepszyć perspektywę swojej waluty, przedstawiciele banku zapowiadali jeszcze gotowość do dalszych podwyżek, dało to jednak krótkotrwały rezultat.

Podobnie jak w przypadku Polski, także Węgry nie mogą doczekać się funduszy z funduszu odbudowy Unii Europejskiej, który w grudniu 2020 r. zgodziły się spłacać wraz z pozostałymi państwami członkowskimi. Komisja Europejska stawia Budapesztowi szereg warunków politycznych i motywowanych ideologicznie, pod którymi wypłaci fundusze. Blokada ta pogarsza perspektywę węgierskiej gospodarki w oczach inwestorów.

dailynewshungary.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz