Daimler AG otworzył fabrykę samochodów osobowych w Rosji

W środę odbyło się uroczyste otwarcie nowej fabryki Mercedesów w Rosji. Wziął w nim udział sam rosyjski prezydent Władimir Putin.

Nowa fabryka powstała na terenie Parku Przemysłowego „Jesipowo” w obwodzie moskiewskim. Budowę rozpoczęto w 2017 roku. W środę dokonano uroczystego otwarcia zakładu w obecności prezydenta Putina, wicepremiera Dmitrija Kozaka, ministra przemysłu i handlu Denisa Manturowa, gubernatora obwodu moskiewskiego Andrieja Worobiowa oraz reprezentanta zarządu Daimler AG.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Specjalny kontrakt inwestycyjny podpisany między publicznymi instytucjami rosyjskimi oraz lokalnymi filiami niemieckiego koncernu zakłada, że w ciągu 9 lat Niemcy zainwestują w obwodzie moskiewskim co najmniej 250 mln euro. Koncern uzyskał poważne ulgi podatkowe, w tym od podatku od zysku – do 2025 r. inwestor nie będzie płacił go w ogóle, a przez następne cztery lata będą go obowiązywać obniżone stawki. Inwestor nie będzie też przez 10 lat płacił podatków od nieruchomości.

W fabryce o nazwie Moskowia już produkowane są samochody osobowe typu sedan klasy E. Następnie ma zostać uruchomiona produkcja samochodów terenowych i SUV klas GLE, GLC i GLS.

Czytaj także: KE usankcjonowała obchodzenie limitów importu drobiu z Ukrainy. „Polska nie protestowała”

intefax.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz