Daimler AG otworzył fabrykę samochodów osobowych w Rosji

W środę odbyło się uroczyste otwarcie nowej fabryki Mercedesów w Rosji. Wziął w nim udział sam rosyjski prezydent Władimir Putin.

Nowa fabryka powstała na terenie Parku Przemysłowego “Jesipowo” w obwodzie moskiewskim. Budowę rozpoczęto w 2017 roku. W środę dokonano uroczystego otwarcia zakładu w obecności prezydenta Putina, wicepremiera Dmitrija Kozaka, ministra przemysłu i handlu Denisa Manturowa, gubernatora obwodu moskiewskiego Andrieja Worobiowa oraz reprezentanta zarządu Daimler AG.

Specjalny kontrakt inwestycyjny podpisany między publicznymi instytucjami rosyjskimi oraz lokalnymi filiami niemieckiego koncernu zakłada, że w ciągu 9 lat Niemcy zainwestują w obwodzie moskiewskim co najmniej 250 mln euro. Koncern uzyskał poważne ulgi podatkowe, w tym od podatku od zysku – do 2025 r. inwestor nie będzie płacił go w ogóle, a przez następne cztery lata będą go obowiązywać obniżone stawki. Inwestor nie będzie też przez 10 lat płacił podatków od nieruchomości.

W fabryce o nazwie Moskowia już produkowane są samochody osobowe typu sedan klasy E. Następnie ma zostać uruchomiona produkcja samochodów terenowych i SUV klas GLE, GLC i GLS.

Czytaj także: KE usankcjonowała obchodzenie limitów importu drobiu z Ukrainy. “Polska nie protestowała”

intefax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply