Chińska państwowa agencja informacyjna Xinhua opublikowała komentarz ostro krytykujący amerykańską politykę handlową.

Administracja Donalda Trumpa rozpoczęła w zeszłym roku okładanie cłami chińskiego importu, co doprowadziło do symetrycznych działań władz Chin i stanu określanego już przez wielu komentatorów „wojną handlową”. Cła w wysokości 25% obejmują już importowane chińskie towary o wartości 200 mld dol. Niedawno Departament Stanu podważył pozycję rynkową chińskiego potentata Huawei, doprowadzając do zerwania z współpracy z tą spółką przez amerykańskie, japońskie i brytyjskie koncerny elektroniczne i telekomunikacyjne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W komentarzu opublikowanym  w sobotę na portalu chińskiej, państwowej agencji Xinhua, stwierdzono, że działania władz USA są „poza zakresem negocjacji w sprawie handlu”. Agencja pisze wręcz, że „za wojną handlową USA przeciw Chinom kryje się próba ataku na suwerenność ekonomiczną Chin i wymuszenia na Chinach zaszkodzenia swoim fundamentalnym interesom”.

Jak przytacza „South China Morning Post”, w komentarzu Xinhua stanowczo odrzucono amerykańskie oskarżenia o to, że chińskie koncerny wymuszają na swoich partnerach transfer technologii. Tego rodzaju oskarżenia zostały uznane za „próbę zmuszenia Chin do zmiany ich drogi rozwoju”.

Tymczasem prezydent USA, komentując działania swojej administracji przeciw Huawei, powiedział w czwartek, że chiński potentat elektroniczny, jest „czymś bardzo niebezpiecznym”.

scmp.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz