Będzie wyższa kwota wolna od podatku

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od przyszłego roku kwota dochodu wolna od podatku zostanie zwiększona.

„Obniżymy podatki poprzez to, że od 1 stycznia 2018 roku znacząco, znowu, po raz drugi, zwiększymy kwotę wolną od podatku – z 6,6 tys. zł na 8 tys. zł dla tych najuboższych osób” – zadeklarował dziś minister rozwoju Mateusz Morawiecki, cytowany przez portal wPolityce. Jak dodał „podniesiemy też próg z 11 tys. zł do 13-14 tys. zł – ten od którego ta kwota z 6,6 tys. zł dzisiaj malała do obowiązującej wcześniej i obecnie poprzedniej kwoty wolnej od podatku 3091 zł”. Jak wyliczał Morawiecki liczba obywateli nieobciążony podatkiem PIT zwiększy się z 3,4 mln osób do 5-6 mln.Inne daniny pozostaną jednak bez zmian. „Na razie nie planujemy zmian w podatkach sektorowych i nie planujemy zmian w podatku VAT” – powiedział minister rozwoju. Krytykując poprzednie rządy za ustawiczne podnoszenie podatków, jak podliczał, aż 21 razy, deklarował, że strategia rządu PiS jest inna. „My nie podnosimy podatków, uszczelniamy system podatkowy i nie chcemy podnosić podatków” – powiedział Morawiecki.

Czytaj także: Kukiz ’15 chce 10 razy wyższej kwoty wolnej od podatku – jak dla parlamentarzystów

wpolityce.pl/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz