Wczoraj wieczorem na kijowskim „Euromajdanie” zebrało się około 15 tysięcy młodych ludzi. Ich celem było zademonstrowanie poparcia dla europejskich aspiracji Ukrainy. Niestety, proeuropejskie demonstracje Ukraińców coraz częściej łączone są z gloryfikacją zbrodniczych struktur odpowiadających za ludobójstwo Polaków i Żydów w czasie II wojny światowej: Organizacji Nacjonalistów Ukraińskich i Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Wiec umilały uczestnikom koncerty. Niejaki Anton Mucharskij ze swoim projektem „Orest Lutyj” wykonał kilka utworów, a wśród nich pieśń sławiącą Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcę UPA, ze słowami: „Ale na Karpatach i na Wołyni pamjatajut Romu-wojaka!”.

Następnie na melodię sowieckiej pieśni „Dień Pobiedy” Mucharskij odśpiewał: „Sława Ukraini i jij sinam, zaporożcam i upowskim wojakam, hajdamakam i petliuriwskim połkam, wiczna sława!

Wśród uczestników powiewały czerwono-czarne flagi OUN-Bandery. Można nawet bez ryzyka popełnienia błędu stwierdzić, że było ich znacznie więcej niż flag Unii Europejskiej.

vesti.ua/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. wincentypol
    wincentypol :

    Na szczęście dla nas nie udało się ich wprowadzić do Europy i spełnić ,,idee fiks” że ukraińcy to europejczycy , i zostali na swoim miejscu w Azji , Wśród uczestników powiewały czerwono-czarne flagi OUN-Bandery. Można nawet bez ryzyka popełnienia błędu stwierdzić, że było ich znacznie więcej niż flag Unii Europejskiej.A do Europy trafią jak Wschodnie województwa RZECZPOSPOLITEJ wrócą do macierzy.Rodacy trwajcie.

  2. jax1
    jax1 :

    „OUN pretendowałq do roli ogólnoukraińskiej organizacji narodowowyzwoleńczej, tymczasem w kierownictwie NSDAP widziana ona była w jej rzeczywistych wymiarach, o czym można dowiedzieć się z pisma Schikendanza z NSDAP dp Kancelarii Rzeszy z 17 września 1940 roku: OUN, jak prawdopodobnie Panom jest wiadome, znajduje tutaj, w Rzeszy poparcie Adwehry (…) Znów zwracaliśmy uwagę admirała Canarisa na to, że OUN w żaden sposób nie może pretendować do politycznego wywyższenia. Ona jest niczym innym, jak małą terrorystyczną (sic! – dop.J) organizacją o specyficznym miejscowym halickim zabarwieniu.” (W. Poliszczuk: Dowody zbrodni OUN-UPA”, str.116.). A tzw. UPA to wg mnie: U kraińska P rohitlerowska A ntypartyzantka.