Gdańscy policjanci zatrzymali pijanych Ukraińców w wieku 33 i 21 lat. Mężczyźni zniszczyli mienie w jednym z hosteli oraz zbili szybę samochodu. Sprawcy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, a 33-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Za zniszczenie mienia grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policja poinformowała o sprawie we wtorkowym komunikacie. Jak czytamy, w miniony piątek policjanci odebrali zgłoszenie, że w rejonie dzielnicy Rudniki doszło do zniszczenia mienia. Sprawcy zbili szybę w zaparkowanym przed hostelem mercedesie, powybijali okna w budynku i weszli do środka, niszcząc tam kilka drzwi.

“Na miejsce pojechali wywiadowcy i podczas interwencji zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. Jeden ze sprawców był szczególnie agresywny, nie reagował na polecenia policjantów, był wulgarny i rzucał w ich kierunku przedmiotami” – podaje policja.

Okazało się, że w chwili zatrzymania 21-latek miał prawie 2,5 promila, a 33-latek ponad promil alkoholu w organizmie. “Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, a policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia oraz zabezpieczeniem dowodów. Szybko się okazało, że mężczyźni najprawdopodobniej rozzłościli się tym, że zostali wyproszeni z hostelu z powodu swojego zachowania. Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienia o zniszczeniu mienia o wartości nie mniejszej niż 8 tys. zł, ustalili i przesłuchali świadków, wykonali oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną” – czytamy.

Przeczytaj: Ukrainiec podejrzany o zabójstwo. Miał zadać ponad 50 ciosów 60-latkowi

Sprawcy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Wobec starszego z mężczyzn na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Za zniszczenie mienia grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Ukrainiec posiadał znaczne ilości narkotyków. Trafił do aresztu

gdansk.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply