Francuski sąd nakazał władzom jednego z miast na południu Francji usunięcie szopki bożonarodzeniowej z budynku merostwa. Władze mają na to 48 godzin, inaczej grożą im kary finansowe.

Sąd administracyjny departamentu Herault nakazał władzom miasta Beziers usunięcie w ciągu 48 godzin szopki bożonarodzeniowej, ustawionej w budynku merostwa. Uznano, że narusza to zasadę laickości państwa. Za każdy dzień zwłoki grozi kara w wysokości 2 tys. euro. Władze Beziers wyraziły zdziwienie szybkością rozpatrzenia sprawy i zapowiedziały apelację.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6558.82 PLN    (29.81%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zdaniem sądu, ustawienie szopki było „recydywą” ze strony władz miasta, ponieważ w ubiegłym roku miała miejsce analogiczna sytuacja. Wówczas sąd podkreślał, że nie odbiera władzom Beziers prawa do ustawiania szopki. Podkreślił jednak, że nie może ona znajdować się w budynku merostwa, bo jest to naruszeniem zasady laickości państwa.

 

Od 2014 roku burmistrzem Beziers jest Robert Menard, który startował z poparciem Frontu Narodowego (obecnie Zjednoczenie Narodowe) Marine Le Pen.

Przeczytaj: Hiszpania: burmistrz pozbawił bożonarodzeniową szopkę chrześcijańskich treści

Czytaj również: Włochy: biskup skrytykował szopkę bożonarodzeniową z pontonem zamiast żłóbka [+FOTO]

Rmf24.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz