Francja zaostrza działania na rzecz wydalania cudzoziemców skazanych za przestępstwa. Szef MSW Francji Gerald Darmanin poinformował, że w piątek i sobotę wydalono 30 takich osób.

W piątek i sobotę władze Francji wydaliły 30 cudzoziemców skazanych za przestępstwa. Mężczyźni w wieku od 20 do 53 lat zostali skazani m.in. za nawoływanie do dżihadu, nielegalny pobyt, prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu, kradzieże, stręczycielstwo oraz przemoc domową – relacjonuje portal WNP.

Wcześniej Francja podniosła do najwyższego poziomu alert zagrożenia terrorystycznego, co było bezpośrednim skutkiem ataku islamisty w Arras w połowie października. Szef MSW Francji zapowiedział wówczas wydalenie każdego imigranta powiązanego z organizacjami terrorystycznymi i uznanego za niebezpiecznego.

Działania francuskiego MSW są spowodowane także wzrostem zagrożenia terrorystycznego w związku z konfliktem w Strefie Gazy.

Zobacz także: Le Monde: Szef MSW Francji chce zaostrzenia prawa imigracyjnego po ataku w Arras

W ostatnim czasie kilka krajów UE podjęło działania związane ze wzrostem ryzyka zamachów terrorystycznych. Portugalskie władze podniosły w ubiegłym tygodniu stan zagrożenia terrorystycznego z poziomu “umiarkowanego” do “znaczącego”.

Niemieckie władze mówią z kolei o możliwych deportacjach zwolenników Hamasu. Głos w sprawie zabrała szefowa MSW Niemiec Nancy Faeser.

Unijna komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson ostrzegła w tym tygodniu, że “istnieje ogromne ryzyko wzrostu zagrożenia terrorystycznego w UE”. Podkreśliła, że sytuacja na Bliskim Wschodzie może mieć bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo w Europie. Wskazała, że “terroryści mogą przybyć z falą migracyjną”. “Ale według mnie największym zagrożeniem są już osoby tu obecne, zradykalizowane” – dodała.

wnp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Ile nad tym musieli “myśleć”? Każdy imigrant lub “uchodzca” popełniający jakiekolwiek PRZESTĘPSTWO powinien być w trybie natychmiastowym WYDALONY i zaraz zmniejszyłaby się przestępczość. Tylko trzebia mieć “nabiał” by to robić.U nas rzadzący się boją że przy takim prawie trzeba by wydalic kilka tysięcy ukraińców i niemało Gruzinów.