Według 9-stronicowego planu podpisanego przez szefów dyplomacji Berlina i Paryża, a ujawnionego przez tvp.info Unia Europejska zamieni się w jedno państwo.

Według tvp.info szef niemieckiej dyplomacji ma przedstawić dzisiaj Grupie Wyszehradzkiej ultymatywną propozycję zamieniającą Unię Europejską w superpaństwo.

Kraje członkowskie odmienionej Unii nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego. Wszystko to miałoby zostać zastąpione przez wspólne struktury superpaństwa.

Kraje unijne nie miałyby kontroli nad własnymi granicami, a także procedurami wpuszczania i relokowania uchodźców na ich terenie. Nie mogłyby prowadzić również prowadzić własnej polityki wizowej i polityki zagranicznej. Według dokumentu rola NATO w Europie uległaby ograniczeniu.

W preambule tekstu można przeczytać: „Nasze państwa dzielą wspólne przeznaczenie i wspólny zestaw wartości, które dają podstawę do jeszcze bliższej unii między naszymi obywatelami. Będziemy więc dążyć do politycznej unii w Europie i zaprosimy kolejnych Europejczyków do udziału w tym przedsięwzięciu”.

kresy.pl / tvp.info

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zefir :

  Spełniając wymagania „Ultimatum”Berlina i Paryża pozbywamy się podstawowych atrybutów suwerennego,niepodległego Państwa.To wywieszenie białej flagi poddaństwa i niewolnicze zapier..lanie za eurocenty u Szkopa na zagrożone sowite emerytury nazistów,ale zgodnie z rozkazem prymuski FDJ Angeli.Przeglądam Konstytucję RP,czytam teksty ślubowań parlamentarzystów,prezydenta i zastanawiam się co z tym wszystkim? Unieważnienie,kosz?Czytam,że RP jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli,zaś władza zwierzchnia w RP należy do Narodu.Czy ci obywatele,ten Naród będą pytani o zgodę na poddaństwo i zrzeczenie się niepodległości?Czy może ten Naród,ci Obywatele winni już przygotowywać się do walki z e swymi potencjalnymi sprzedawczykami i zdrajcami hołdującymi prawu kaduka?

  • Avatar
   tutejszym :

   Tutejszym: 24.06.2016 17:53 Granie Nieniec na wymuszenie opuszczenia UE przez GB odbywało się od kilku lat. GB przeszkadzała w procesie tworzenia UE pod przewodnictwem i hegemonią niemiecką. Akcja likwidacji państw narodowych zostanie chyba zintensyfikowana. Zdrajcy z PO oraz Tusk są gotowi na wspieranie takiego procesu. PIS jest postrzegamy jako główny przeciwnik tych zamierzeń. Kaczyński pokazał wała Brukseli. Zobaczymy co dalej.