Fort Trump nie będzie „fizycznie istniejącą” bazą [+Video]

Prezydent Duda zmienia narrację co do „Fortu Trump”. Polska Agencja Prasowa przekazała w środę na Twitterze, że polski prezydent uważa inicjatywę fortu, za zbiór działań zwiększających obecność wojskową USA w Polsce.

Jak poinformowała w środę na Twitterze Polska Agencja Prasowa, „Fort Trump” nie powstanie jako fizyczna baza. Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy będzie to tylko zbiór działań amerykańskich wojsk w Polsce podczas kadencji Donalda Trumpa.

Zobacz też: „DGP”: Fort Trump: Żołnierze USA będą stacjonowali w Polsce na specjalnych prawach, dostaną szeroki „immunitet”

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Prezydent Duda: Fort Trump to nie nazwa fizycznie istniejącej bazy, tylko zbiór działań zwiększających obecność wojskową USA w Polsce za kadencji prezydenta Trumpa” – poinformował PAP.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W podobnym tonie wypowiedziała się ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. „To mylące stwierdzenie – nazwa „Fort Trump” nigdy nie była rozważana. Uwaga prezydenta Trumpa skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem. W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – poinformowała Mosbacher na Twitterze.

Zobacz też: Bolton: Trump zapomniał, że zgodził się na Fort Trump

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Internauci zarzucają urzędującemu prezydentowi kłamstwo. Twierdzą, że przynajmniej od 2018 roku władze polskie promowały Fort Trump jako bazę wojskową z amerykańskim personelem. Na dowód przedstawili również wypowiedzi samego prezydenta Dudy.

Zobacz też: Mosbacher zaprzecza doniesieniom Reutersa ws. Fort Trump

Kresy.pl/PAP

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz