Flaga Unii Europejskiej została umieszczona w ukraińskim parlamencie [+VIDEO]

Flaga Unii Europejskiej została umieszczona w sali głównej ukraińskiej Rady Najwyższej w Kijowie w piątek 1 lipca.

W piątek 1 lipca w sali głównej ukraińskiej Rady Najwyższej w Kijowie została umieszczona flaga Unii Europejskiej.

Na filmie opublikowanym przez ambasadora Unii Europejskiej na Ukrainie Mattiego Maasikasa podczas niesienia flagi przez salę słychać gromkie brawa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W piątek w ukraińskim parlamencie Ursula von der Leyen powiedziała, że Ukraina ma teraz „bardzo jasną perspektywę europejską”, ale droga do członkostwa w UE będzie wymagała czasu i ciężkiej pracy.

W przemówieniu przez łącze wideo do ukraińskiego zgromadzenia Ursula von der Leyen podkreśliła postępy poczynione przez ten kraj na drodze do członkostwa w UE.

Zobacz też: Pieniędzy z UE na uchodźców brak. Polska musiała zaciągnąć ogromną pożyczkę

„Ukraina ma teraz bardzo jasną europejską perspektywę. Ukraina jest krajem kandydującym do przystąpienia do Unii Europejskiej, co jeszcze pięć miesięcy temu wydawało się prawie niewyobrażalne” – powiedziała prawodawcom i prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu.

„Przed nami długa droga, ale Europa będzie u waszego boku na każdym kroku, tak długo, jak to będzie potrzebne, od tych mrocznych dni wojny aż do momentu, gdy przekroczycie drzwi prowadzące do naszej Unii Europejskiej” – powiedziała zauważając, że jak najszybciej potrzeba wielu kluczowych reform.

„Kolejne kroki są w waszym zasięgu. Ale będą wymagały ciężkiej pracy” – dodała. Wśród pilnych niezbędnych środków wymieniła: uchwalenie ustawy medialnej, wdrożenie nowych przepisów, które ograniczą nadmierną siłę oligarchów oraz powołanie najwyższych urzędników antykorupcyjnych.

Zobacz też: Scholz: Rozszerzenie UE musi się wiązać ze zniesieniem zasady jednomyślności 

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz