Ćwiczenia Arrow 16 rozpoczęły się 2 maja i zakończyły się 13 maja. Wzięło w nich udział 2300 poborowych, rezerwistów i żołnierzy zawodowych z brygady pancernej oraz brygad Karelskiej i Pori. W ćwiczeniach uczestniczył też amerykański odział z 2 batalionu piechoty zmechanizowanej wchodzący w skład 2 pułku kawalerii.

Ćwiczenia Arrow 16 odbyły się w Pohjankangas. W dużych i zróżnicowanych ćwiczeniach wzięło udział 2300 żołnierzy z brygady pancernej oraz brygad Karelskiej i Pori oraz amerykański oddział.

Żołnierze ćwiczyli działania ofensywne zgrupowań pancernych i mechanizowanych, przeprowadzili ostre strzelania oraz doskonalili umiejętność reakcji na zmieniającą się na polu bitwy sytuację, Celem manewrów było również zwiększenie interoperacyjności pomiędzy poszczególnymi jednostkami fińskiej armii jak i oddziałami amerykańskimi i fińskimi oraz zwiekszenie możliwości działania rezerwistów i poborowych w dużym zgrupowaniu bojowym.

liveleak / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz