Finlandia wysłała Ukrainie pomoc wojskową w wysokości 160 milionów euro – poinformował w piątek portal Ukrinform.

Jak przekazał portal Ukrinform, Finlandia wysłała Ukrainie pomoc wojskową w wysokości 160 milionów euro.

Poinformowało o tym Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji, utworzone w ramach Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej. Zawartość kolejnego pakietu wsparcia nie została ujawniona. Zaznacza się, że będzie to „niespodzianka dla okupantów”.

„Mistrzowie Zimowej Wojny bardzo nas proszą o nieujawnianie treści tego, co przekazali. Niech to pozostanie niespodzianką dla rosyjskich okupantów. Dziękujemy naszemu wspaniałemu przyjacielowi i partnerowi za wsparcie” – czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, Finlandia rozważa przekazanie czołgów Ukrainie, gdyby kilka krajów miało taki sam zamiar.

Przywódcy polityczni Finlandii obserwują, czy Niemcy w końcu wesprą przekazanie Ukrainie nowych typów czołgów bojowych. Finlandia kupiła ponad 200 używanych czołgów Leopard 2 w dwóch partiach.

Według źródła portalu Yle, Finlandia nie podjęła żadnych decyzji w sprawie przekazania tych czołgów. Gdyby jednak pojawiła się wielonarodowa frakcja opowiadająca się za przekazaniem czołgów bojowych, Finlandia rozważyłaby udział w tym przedsięwzięciu.

Zobacz też: Ambasada Finlandii w Moskwie obrzucona młotami kowalskimi [+VIDEO]

Przywództwo polityczne Finlandii czeka na rozwiązania ze strony Niemiec i innych dużych krajów. Kraj nie zamierza jako pierwszy decydować o przekazaniu wozów. W przypadku Finlandii liczba czołgów Leopard 2, które mogłyby zostać przekazane Ukrainie, byłaby minimalna. Władze uważają, że czołgi są potrzebne również w obronie kraju.

Kresy.pl/Ukrinform

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz