W środę popołudniu doszło do poważnej awarii portalu społecznościowego Facebook, która uniemożliwia korzystanie z niego użytkownikom z kilku kontynentów.

Około godziny 16 niektórzy użytkownicy z Polski zaczęli sygnalizować, że nie mogą zalogować się na najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy. Na jego stronie wyświetlił się im komunikat „Facebook jest teraz nieaktywny ze względu na konieczne prace serwisowe, ale powinien być dostępny za parę minut”. Jednak jak pełnej funkcjonalności portalu ie udało się przywrócić do godziny 19.30.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podaje portal dziennika „Daily Mirror” podobny problem wystąpił w Wielkiej Brytanii. Portal zamieścił mapę na której zaznaczono miejsca w których Facebook przestał być dostępny dla swoich użytkowników. Okazuje się, że problemy mają niektórzy użytkownicy w całej Europie Środkowej, a w jeszcze większym stopniu mieszkańcy państw Beneluxu. Na Facebooka nie mogą się zalogować także niektórzy mieszkańcy Grecji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii.

W USA od portalu odcięci zostali przede wszystkim mieszkańcy północno-wschodniej części kraju, choć zasięg problemów wydaje się być w całym USA jeszcze większy niż w Europie. W Ameryce Południowej na Facebooka nie mogą zalogować się głównie obywatele Brazylii i Peru. Awaria dotknęła też użytkowników z Azji, głównie Filipin.

Według „Daily Mirror” podobne problemy wystąpiły z dostępnością innego popularnego portalu społecznościowego Instagram.

Czytaj także: Facebook usunął setki profili. „Były powiązane z Rosją”

mirror.co.uk/
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz