Europoseł Sylwia Spurek zaapelowała w niedzielę do wiceszefowej KE Very Jourovej o zastosowanie sankcji względem Polski. Jej zdaniem Polacy powinni „czuć, że UE realnie broni ich praw”.

W niedzielę europoseł Sylwia Spurek zaapelowała do wiceszefowej Komisji Europejskiej (KE) Very Jourovej z prośbą o zastosowanie względem Polski sankcji. Spurek jest zdania, że obywatele Polski muszą „czuć, że UE realnie broni ich praw”. Słynąca z kontrowersyjnych wypowiedzi europoseł uważa, że obecne działania KE względem Polski to zbyt mało.

„Pani Komisarko @VeraJourova, obywatele/lki Polski czy Węgier muszą czuć, że UE realnie broni ich praw. Obecne działania KE to za mało. Kolejne zalecenia, czy prośby nic nie dają. Potrzeba nowych narzędzi, w tym sankcji, by przywrócić praworządność” – napisała na swoim profilu na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę, z okazji Dnia Europy, europoseł Sylwia Spurek zadeklarowała, że należy rozszerzyć kompetencje Unii Europejskiej w taki sposób, aby mogła ona lepiej kontrolować kraje członkowskie.

„Jeżeli chcemy, żeby UE stała na straży wartości naszej Wspólnoty, to musimy dać jej do tego twarde kompetencje i narzędzia. Inaczej grożą nam wpływy kolejnych populistów, nacjonalistów i homofobów. Albo silna UE, albo oni. Ja wybieram to pierwsze” – napisała. 

Jak informowaliśmy, w styczniu lewicowa eurodeputowana żądała od Unii Europejskiej powiązania wypłat środków finansowych z budżetu UE dla Polski z oceną czy polskie władze spełniają wymogi unijnych instytucji w sprawie wymiaru sprawiedliwości. Wspomniany apel Sylwii Spurek dotyczył zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.

twitter.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz